Urfa'da umrecilere yönelik tedbirsizlik endişelendiriyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa'da umrecilere yönelik tedbirsizlik endişelendiriyor!
Hızla yayılan koronavirüs nedeniyle bugün GAP Havalimanına iniş yapması planlanan umre uçağı iptal edildi. Yolcuların da başka illerde karantina altına alınacağı kaydedilirken, geçtiğimiz günlerde kente giriş yapan bin 500 umre yolcusu vatandaşı tedirgin ediyor.

Çin'in Vuhan kentinden yayılan ve kısa sürede birçok ülkede görülen koronavirüs, Türkiye'de 6 kişide tespit edildi.

Koronavirüsünün Türkiye'de görülmesiyle birçok ilde alarma geçirilirken, çeşitli tedbirler de alınıyor. İllerde koronavirüs şüphesi ile karantinaya alınanların yanı sıra 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün umreden dönen bir vatandaşta koronavirüs tespit edildiğini ve karantinaya alındığını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca'nın açıklaması sonrası gözler diğer kentlere dönüş yapan umre yolcularına çevrildi.

URFA'YA OLAN UÇAK İPTAL EDİLDİ

Koronavirüs vakası sonrası alınan kararı ile iniş yapan 10 bin 300 umre yolcusu, Ankara ve Konya'da 14 gün karantinaya alındı. İki ilde karantina süreci başlarken, Şanlıurfa'ya bugün dönecek olan yolcular için de verilecek karar merak konusu oldu. Alınan karar ile İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş da, Urfa'ya olan son uçağın iptal edildiğini ve yolcuların başka illerde karantina altında tutulacağını aktardı.

14 GÜN ZİYARET ETMEYİN!

İl Sağlık Müdürü Erkuş'un açıklaması yüreklere su serperken, akıllara da geçtiğimiz günlerde kente dönen umre yolcularını getirdi. Erkuş, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile umreden dönenlerin ziyaret edilmemesini, en az 14 günlük süre geçtikten ve rahatsızlık belirtisi olmadığından emin olduktan sonra ziyaretlerin yapılması tavsiyesinde bulunmuştu.

URFA'DA TEDBİRLERE UYULMUYOR İDDİASI

Koronavirüs tedbirlerine yönelik umreden dönen vatandaşlara almaları gereken  önlemler duyurulurken, Şanlıurfalıların ihmalkar davrandığı iddia edildi. Son günlerde umreden dönenlerin yapılan açıklamalara rağmen sık sık ziyaret edildiğini iddia eden vatandaşlar, tedirgin olduklarını öne sürdü.

Şu ana kadar bin 500 kişinin umreden Urfa'ya döndüğü de aktarılırken, umrecilere yönelik yapılan tedbirsizlik endişelendiriyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Rehavet ve panik yok, tedbir varÖnceki Haber

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: Rehavet ve pan...

Karaköprü yenilmezlik serisini bozdu!Sonraki Haber

Karaköprü yenilmezlik serisini bozdu!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!