TSK'ya 3 bin 550 astsubay alınacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TSK'ya 3 bin 550 astsubay alınacak
İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre Jandarma Genel Komutanlığı’na kadın ve erkek 3 bin 550 astsubay alımı yapılacak. İşte astsubaylık için aranan şartlar.

İçişleri Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilecek sınavlarla  9 farklı branşta astsubay yapılacak alımları yapılacak.  Alım için ön başvurular 4-21 Şubat arasında gerçekleştirilecek. Bu başvurular sadece ‘vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/ Giris’ internet adresi ve e-Devlet üzerinden yapılan başvurular kabul edilecek. İçişleri Bakanlığı, alımlarda ayrıca şehit veya vazife malülü eş ve çocukları için de kontenjan ayırdı.

YAŞ ŞARTINA DİKKAT

Ön lisans, lisans mezunu ya da lisansüstü öğrenimine devam eden adaylardan 1 Ocak itibarıyla 27 yaşı bitirmemiş olanlarla lisansüstü öğrenimini tamamlayıp 32 yaşı bitirmeyenler başvuracak. Kadın adaylarda başvuru için hamile olmamak gibi şartlar da bulunuyor. Adayların alım için fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarından 100 üzerinden 60 puan alması gerekecek. KPSS’den en az 60 puan almak da aranan şartlar arasında.

ÇEŞİTLİ BRANŞLARDA ASTSUBAY ALINACAK

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine de astsubay alımı yapılacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nda görevlendirmek üzere Güverte, Makine, Kurbağa adam, İkmal, Uçak Bakım, Bilgi Teknolojileri ve İdari alanlarında 175 kişilik kadro ile alım yapılacak. Başvuru 21 Şubat’a kadar devam edecek.

Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris ve e-Devlet üzerinden yapılabilecek.


SINAV ÜCRETİ BELLİ OLDU

Astsubay adaylarından 50 TL sınav ücreti alınacak. Sınav ücreti yatırma duyurusu, başvuru sonuçları, sınavlara girecek adayların listesi, sınav merkezi ve sınav tarihi https:// vatandas.jandarma.gov.tr/ PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘Sonuç Bilgileri’ bölümü altında ‘Sonuçlarım’ kısmında ilan edilecek. Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları sınav ücreti yatırmayacak.


İşte alınacak branşlar:

Jandarma: 2.947

Personel: 126

İkmal: 72

Uçak/Helikopter Teknisyeni: 40

Maliye: 13

İstihkam: 52

Bakım: 120

Muhabere: 120

Sağlık: 60

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa’da zincirleme kaza! Tam 5 araç...Önceki Haber

Şanlıurfa’da zincirleme kaza! Tam 5 araç...

1 ÖLÜ, 157 YARALISonraki Haber

1 ÖLÜ, 157 YARALI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar