Eyyübiye’de semt pazarı çalışmaları sürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eyyübiye’de semt pazarı çalışmaları sürüyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Harran Kapı bölgesinde yapımı devam eden kapalı semt pazarı çalışmalarını yerinde inceledi. Kuş, "İlçe genelinde ihtiyaç duyulan her alana kapalı semt pazarı ihtiyacını gidereceğiz” dedi.

Eyyübiye ilçesine bağlı Harran Kapı bölgesinde bin 600 metre karelik alanı kapsayacak şekilde tasarlanan kapalı semt pazarı çalışmaları devam ediyor.

İlçe sakinlerinin önemli taleplerinden biri olan kapalı semt pazarı için geçtiğimiz ay yapımına başlanılan alanda incelemelerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede duyulan her alana kapalı semt pazarı yapacaklarını söyledi.


Harran Kapı bölgesinde 3 mahallenin semt pazarı ihtiyacını giderecek şekilde tasarlanan ve 1 ay sonra yapımı tamamlanacak olan proje ile bölgenin önemli bir eksikliği giderilmiş olacak. Bölgenin mimari yapısı da dikkate alınarak tasarlanan kapalı semt pazarı, ihtiyaç olan pazar alanına uygun olarak tasarlanıp, tek seferde 160 pazar tezgahını içinde barındıracak şekilde dizayn edildi. Modern yapı malzemelerinin kullanıldığı kapalı semt pazarı kısa süre içinde bölge sakinlerinin hizmetine sunulacak.


Devam eden çalışmaları inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, "Koronavirüs salgınıyla ilgili çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Gece gündüz demeden vatandaşlarımızın hizmetinde olmak için sahadayız. Diğer yandan söz verdiğimiz ve önemli ihtiyaçlardan biri olan kapalı semt pazarı yapımını da hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. 1 buçuk ay önce temelini attığımız semt pazarımızda çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Kısa süre içinde yapımını tamamlayıp, Harran Kapı bölgesinde 3 mahallemizin ihtiyacını giderecek şekilde tasarlanan pazar yerimizi halkımızın hizmetine sunacağız. Bununla yetinmeyeceğiz. İlçede önemli eksikliklerden biri olan kapalı semt pazar için ihtiyaç duyulan her bölgeye de yapımına hızlı bir şekilde başlayacağız. Görev süremiz içinde bu ihtiyacı da etap etap karşılamış olacağız" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'nın ilçesinde karantinaya alınan bölgede çalışma yapıldıÖnceki Haber

Urfa'nın ilçesinde karantinaya alınan bö...

Park halindeki araç yandı!Sonraki Haber

Park halindeki araç yandı!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!