Urfalı bürokratın yerine atanmıştı... İlginç detaylar ortaya çıktı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfalı bürokratın yerine atanmıştı... İlginç detaylar ortaya çıktı!
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin Şanlıurfalı bürokratı görevden alarak atadığı Ecmel Ercan’ın, FETÖ soruşturması halen yürütülüyor. Resmi görevinden alınmasına karşı bakanlıkta kendisine ait bir odasının olduğu iddia edilen Ercan'ın, alınan kararlarda da etkili olduğu öne sürülüyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın birleştirilmesiyle, Ahmet Eşref Fakıbaba da görevi Bekir Pakdemirli'ye devretti.

Görevi devralan Pakdemirli, bakanlıkta Şanlıurfalılara yönelik görev değişikliğine gitti. Yapılan atamalar ile Destek Hizmetleri Başkanlığını vekaleten yürüten Şanlıurfalı Habip Arslan, asıl makamı olan Mali Hizmetler Daire Başkanı makamına döndü. Urfalı bürokrattan boşalan koltuğa ise 2018'in Ağustos ayında Ecmel Ercan atandı.

 

 (Habip Arslan)

Tarım Bakanlığında 'skandal atama' olarak gündeme gelen Ercan'ın, kanuni yeterliliği olmadığı halde göreve getirildiği iddia edildi. Kamuda atamaları düzenleyen 3 Nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin II sayılı cetvelinde yer alan Daire Başkanları ve Genel Müdür Yardımcılarının atamasında "kamuda en az 5 yıllık hizmeti bulunmak" şartı arandığı halde, Ercan'ın bu şartı taşımadığı iddia edildi.

Görevi devralan ve Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) hakkında “belgede sahtecilikten” suç duyurusu bulunan Ercan’ın meslek yaşamına ilişkin bu kez de yeni bilgilere ulaşıldı.

2019’un Haziran ayında sessiz sedasız görevden alınan Ercan’ın, 15 Temmuz’dan sonra TMSF tarafından el konulan şirketin yönetim kurulunda olduğu ve şirketin Bank Asya hesap hareketleri bulunduğu tespit edildi. Ercan hakkındaki FETÖ soruşturmasının halen yürütüldüğü belirtildi. Görevden alınmasına karşın, Ercan’ın hâlâ resmi olmasa da Bakanlıkta bazı görevlerde bulunduğu, kendisine ait bir odasının olduğu ve alınan kararlarda etkili olduğu iddia edildi.

İddialara ilişkin Bakan Pakdemirli'nin sessizliğini koruduğu görülürken, yapılacak açıklama merakla bekleniyor.

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa'da otomobil devrildi: Aynı aileden 3 kişi yaralandıÖnceki Haber

Şanlıurfa'da otomobil devrildi: Aynı ail...

Urfa'da sosyal mesafeli açık hava sineması düzenlendiSonraki Haber

Urfa'da sosyal mesafeli açık hava sinema...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar