Şanlıurfa’da silahlı saldırı iddiası: Açıklama yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa’da silahlı saldırı iddiası: Açıklama yapıldı
Suruç’ta Veteriner Hekim Mehmet Bulut’un silahlı saldırıya uğradığı iddia edilirken, Veteriner Hekimleri Odasından olayla ilgili bir açıklama geldi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde iddiaya göre; Veteriner Hekim Mehmet Bulut, silahlı saldırıya uğradı. Veteriner Hekimleri Odasından yapılan açıklamada, Bulut’un Suruç ilçesine bağlı Ürkütlü Mahallesinde ücret almaya gittiği sırada silahlı saldırıya uğradığı öne sürüldü.

Veteriner Hekimleri Odası, yaptığı açıklama ile saldırıyı kınarken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suruç ilçesinde klinisyen olarak mesleğini icra eden Meslektaşımız Veteriner Hekim Mehmet Bulut ve çalışanı, Şanlıurfa ili Suruç İlçesi Ürkütlü mahallesinde, iki gün önce tedavi ettiği hayvanın kontrolünü yapmak ve ücretini almak için gittiği işletmede hayvan sahibinin silahlı saldırısına uğramış olup:

Meslektaşımız Veteriner Hekim Mehmet Bulut kendini bu saldırıdan aracın altına girerek yara almadan kurtulmuştur. Sonrada telefon ile arayarak meslektaşımıza tehdit ve hakaretler etmiştir. Meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz. Söz konusu işletme sahibi kolluk kuvvetlerince gözaltına alındıktan sonra bir saat sonra serbest bırakılması olayın vahametini arttırmıştır. Yapılan bu saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz! Veteriner hekimlere ve yardımcı sağlık personeline karşı yapılan bu ve benzeri saldırılar gerekli yasal düzenlemeler ve tedbirler alınmadığı müddetçe devam edecektir.

Hayvan ve insan sağlığı hizmeti yürüten. Kar-kış, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden, bütün olumsuz şartlara rağmen görevini yerine getirmeye çalışan hayvan sağlığı çalışanları, her türlü bulaşıcı hastalıklarla iç içe görev yapma gayretinde iken, diğer yandan da bu türlü ahlaksız saldırılara ve hakaretlere maruz kalarak ölümle burun buruna gelmektedir.

Meslektaşımıza menfur saldırıyı gerçekleştiren kişi hakkında hukuki süreç başlatılmış olup; Meslektaşımıza yapılan bu fiziki ve silahlı saldırının cezasız kalmayacağını, caydırıcılığı yüksek bir ceza ile cezalandırılmasını umut ediyor ve yetkililerden bekliyoruz. Korona salgını süresinde bile halk sağlığı ve hayvan sağlığı için yoğun çaba sarf eden Veteriner Hekimler, sağlık çalışanı olduğu halde sağlıkta şiddet yasasında kapsam dışında bırakılmıştır. Bu durum biz Veteriner Hekimleri derinden üzmüştür.

Daha ne kadar Veteriner Hekim Meslektaşımız bu şiddete maruz kalacak.!

Bu sürecin takipçisi olacağımızı ve tek gayesi hayvan sağlığı ve halk sağlığı konusunda hizmet vermek olan meslek mensuplarımıza, bu ve benzeri durumlarda hukuki yardım başta olmak üzere her türlü desteği sağlayacağımızın bilinmesini isteriz.”

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gülpınar, 'Bakanlık' iddialarına cevap verdi!Önceki Haber

Gülpınar, 'Bakanlık' iddialarına cevap v...

Üniversite girişinde kaza: 1 yaralıSonraki Haber

Üniversite girişinde kaza: 1 yaralı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar