Şanlıurfa ve Türkiye’ye her iftarda dua ediyorlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa ve Türkiye’ye her iftarda dua ediyorlar
Türkiye’deki kardeşlerine teşekkür etmek için Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi görevlilerini iftarda evine davet eden Telabyadlı Abdullah El Casım, “Sofraya her oturduğumuzda Türkiye’ye dua ediyoruz” dedi.

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) aracılığıyla Barış Pınarı Bölgesinde insani yardımlar büyük bir hassasiyetle dağıtılmaya devam ederken, Türkiye’nin destekleriyle yeniden kendi evlerinde huzur içinde bir Ramazan ayı yaşayan bölge halkı, Türkiye’ye dua ve teşekkür ediyor.

Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütlerinin işgalinden arındırılarak huzur ve güven ortamının hâkim olduğu bölgede yeniden kendi evlerinde yaşamaya başlayan halk, Türkiye’nin destekleriyle huzur içinde bir Ramazan ayı geçirdiklerini ifade ederek, Türkiye’deki kardeşlerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e selamlarını iletti.

Telabyad’ın terör örgütlerinin işgalinden temizlenmesinin ardından rahat bir nefes aldıklarını belirten Abdullah El Casım, ailesiyle birlikte yıllar sonra huzur içinde bir Ramazan ayı yaşadığını söyledi.

Telabyad’da görev yapan SUDKOM Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü çalışanlarını evine davet eden Abdullah El Casım; “Türkiye’den SUDKOM aracılığıyla evlerimize ulaştırılan yardım paketlerini, evimizin mutfağında yemeklerin hazırlanışını ve ailece oturduğumuz iftar sofrasını Türkiye’deki kardeşlerime göstermek, onlara teşekkür etmek istedim. Sofraya her oturduğumuzda, yediğimiz her lokmada Türkiye’deki kardeşlerimiz aklımıza geliyor ve onlar için dua ediyoruz” dedi.

Türkiye sayesinde Ramazan ayının rahmet ve bereketini hissettiklerini dile getiren Abdullah El Casım; “Verdiği nimetler için Allah’a şükrediyoruz. Allah Türkiye’deki kardeşlerimizden razı olsun. Onların sayesinde Telabyad’a huzur hakim oldu, kendi ülkemizde rahat şekilde yaşamanın ve kardeşliğimizin kıymetini anladık. Desteklerinden dolayı Türkiye’deki tüm kardeşlerimize, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlerle yakından ilgilenen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Resmen değişti! Türkiye'de yaşayan herkesi ilgilendiriyorÖnceki Haber

Resmen değişti! Türkiye'de yaşayan herke...

Cemaatle Namaz kılınabilecek tarih açıklandıSonraki Haber

Cemaatle Namaz kılınabilecek tarih açıkl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar