URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa’da 30 Haziran 2024 Pazar günü, birçok ilçede planlı elektrik kesintileri yaşanacak. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından duyurulan kesintiler, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle uygulanacak. Vatandaşlar, elektriklerin ne zaman geleceği ve hangi bölgelerde kesinti yaşanacağı konusunda bilgilendirildi. İşte detaylar...

Şanlıurfa’da bugün (30 Haziran 2024 Pazar), Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından planlanan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle geniş kapsamlı elektrik kesintileri uygulanacak. Bu kesintiler, ilçelerde belirli mahallelerde belirli saat aralıklarında gerçekleştirilecek. İşte Şanlıurfa’nın çeşitli ilçelerinde yaşanacak elektrik kesintilerinin ayrıntıları:

Suruç İlçesi:

Suruç ilçesinde Karataş, Överler, Sarım, Geçitköy, Bellik, Yeğen, Kırmıt, Ayhan, Aybastı, Keberli, Gölen, Şekerköy, Büyükhan, Boztepe, 75.Yıl, Tozluca, Akmağara, Aylan ve Denizbacı mahallelerinde F4 Şanlıavşar Grubu Çıkışında 3. seviye bakım çalışması yapılacak. Bu çalışmalar nedeniyle belirtilen mahallelerde sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Çalışmaların amacı, elektrik şebekesinin verimliliğini artırmak ve olası arızaları önlemek.

Siverek İlçesi:

Şanlıurfa'da 17 Katlı Binanın Yerle Bir Olma Anı Şanlıurfa'da 17 Katlı Binanın Yerle Bir Olma Anı

Siverek ilçesinde Ülkülü, Şekerli, Çağdaş, Salor, Keçiburcu, Altınahır, Anacak, Gözeli, Ortanca, Kurbağalı, Yeleken, Siverek ve Atmaca mahallelerinde direk tipi trafo bakım çalışması gerçekleştirilecek. Bu bakım çalışmaları nedeniyle belirtilen mahallelerde saat 09.00 ile 13.00 arasında elektrik kesintisi olacak. Çalışmaların amacı, mevcut trafoların bakım ve onarımını yaparak, kesintisiz enerji teminini sağlamak.

Hilvan İlçesi:

Hilvan ilçesinde Üçkuyu, Gölebakan, Mantarlı, Aşağıçatak, Aslanlı, Arınık, Doğrular, Sucuhan, Kepirkucak, Bölükbaşı, İncirli, Buğur, Kuskunlu ve Taşlı mahallelerinde direk tipi trafo bakım çalışması nedeniyle saat 12.00 ile 17.00 arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Bu bakım çalışmaları, enerji nakil hatlarının daha sağlıklı ve güvenli çalışmasını sağlamaya yönelik olacak.

Harran İlçesi:

Harran ilçesinde Aşağıkoçlu, Şuayipşehri, Tanınmış, Demirli, Aşağıkesmekaya, Doğukesmekaya, Yukarıkesmekaya, Başak ve Sade mahallelerinde 1. ve 2. seviye kapsamında OG Hat bakım çalışması yapılacak. Bu mahallelerde saat 09.00 ile 17.00 arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Çalışmaların amacı, OG hatlarının daha verimli çalışmasını sağlamak ve uzun vadeli arızaları önlemek.

Haliliye İlçesi:

Haliliye ilçesinde Günbalı, Apalı, Keserdede, Kısas, Emirler, Kahraman, Mamuca, Gülveren, Çekçek, Çukurdoruç, Güçlü, Osmanbey, Akçalı, Kepirli, Bamyasuyu, Paşabağı, Kamberiye ve Şair Nabi mahallelerinde modüler dönüşüm çalışmaları nedeniyle saat 09.00 ile 17.00 arasında enerji kesintisi yaşanacak. Bu çalışmalar, elektrik altyapısının modernize edilmesi ve daha güvenilir bir enerji temini için gerekli.

Eyyübiye İlçesi:

Eyyübiye ilçesinde Mil, Dernek, Yanıkçöğür, Ortahemedan, Kızılkuyu, Ulak, Altınbaşak, Atlıkonak, Yukarıhemedan, Aşağıhemedan, Göldere, Yukarıçaykuyu, Göbekli, Çiftekemer, Tatburcu, Ergünköy, Ayanlar, Kızılburç, Örcünlü, Çıralı, Büyükalanlı, Yoğunburç, Yukarıkoşma, Taşan, Kılçık, Gökören, Pirhalil, Ortaören ve Arpalı mahallelerinde müteahhit eliyle OSB TM içinde galeri çalışması yapılacağından saat 12.00 ile 17.00 arasında enerji kesintisi yaşanacak. Bu çalışmaların amacı, OSB TM içinde elektrik hatlarının daha güvenli bir şekilde çekilmesi ve bakımının yapılmasıdır.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., bu kesintilerin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle zorunlu olduğunu ve daha güvenilir bir elektrik hizmeti sunabilmek için yapıldığını belirtti. Vatandaşların, bu süreçte önceden önlem alarak kesintiden en az şekilde etkilenmesi için bilgilendirilmeleri amaçlanıyor. Ayrıca, elektrik kesintilerinin planlı olduğu ve belirli saat aralıklarında gerçekleştirileceği, bu nedenle günlük rutinlerin aksatılmaması için dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

Şanlıurfa’nın farklı ilçelerinde yaşanacak bu planlı kesintiler, elektrik hatlarının daha verimli ve güvenli çalışmasını sağlamak için gerçekleştirilecek. Vatandaşların, kesintiler hakkında bilgi sahibi olup önlemlerini almaları, kesinti sürecini daha sorunsuz geçirmelerine yardımcı olacaktır. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., kesintilerin en kısa sürede tamamlanarak elektrik hizmetinin yeniden sağlanacağını belirtti.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi