URFAHABERMERKEZİ - Abdullah TOPRAK - 9 Temmuz 2024 tarihinde Şanlıurfa'nın Haliliye, Karaköprü ve Siverek ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), şehrin farklı bölgelerinde planlı bakım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi uygulayacağını duyurdu. İşte elektrik kesintilerinin yaşanacağı mahalleler ve kesinti saatleri:

Haliliye İlçesi

Haliliye ilçesinde, Derman, Örüncek, Dağeteği, Göktepe ve Güzelyurt mahallelerinde sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacak. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların kesinti süresince önlemlerini almaları önemle tavsiye ediliyor.

Siverek İlçesi

Siverek ilçesi ise daha geniş bir kesinti alanına sahip. Gaziköy, Karabahçe, Karkaşı, Ağaşıbahçe, Böğürtlen, Eğriçay, Çevirme, Küptepe, Savucuk, İleri, Doğukent, Eskihan, Karacadağ, Avurtepe, Kavaklıdere, Çağa, Kulaksız, Göğerçin, Söylemez, Gürakan, Kamışlı, Güzelpınar, Aşlıca, Güllüce, Gedik, Bardakçı, Taşhan, Keçkıran, Sumaklı, Örgüllü, Fırın, Gerçek, Güney ve Karabahçe mahallelerinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Siverek’teki kesintiler, bölgedeki planlı çalışmalar nedeniyle gün boyu sürecek.

Karaköprü İlçesi

Karaköprü ilçesinde ise Göldere, Yaykılıç, Payamlı, Olukyanı, Tekyamaç ve Dolunay mahallelerinde 07:00 ile 18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Bu mahallelerdeki vatandaşların, uzun sürecek kesintiye karşı hazırlıklı olmaları gerekmekte.

Şanlıurfa'da husumetli aileler barıştırıldı Şanlıurfa'da husumetli aileler barıştırıldı

DEDAŞ yetkilileri, bu planlı kesintilerin bakım ve onarım çalışmaları kapsamında yapıldığını, bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte elektrik altyapısının daha güvenli ve sürdürülebilir hale geleceğini belirtti. Elektrik kesintilerinden etkilenecek vatandaşların gerekli önlemleri almaları ve çalışmaların tamamlanması için sabırlı olmaları istendi. 

Kesinti süresince, özellikle elektronik cihazların güvenliği için prizlerin çekilmesi ve jeneratör kullanımı gibi tedbirlerin alınması önem arz etmektedir. DEDAŞ, çalışmaların tamamlanmasının ardından elektrik hizmetinin normal seyrine döneceğini açıkladı.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi