İddialara göre, geçtiğimiz yıl Konya’da lise müdürü Harun Avcu, lise son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciyi 'Seni MİT'e memur olarak alacağız' vaadiyle kandırarak Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal'ın cinsel istismarına uğrayan G.A.'nın ailesinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda, 2 okul müdürü de ceza aldı.

Şanlıurfa kurtuldu, şimdi İstanbul'a bela oldular Şanlıurfa kurtuldu, şimdi İstanbul'a bela oldular

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Ahmet Mandal, Harun Avcu ve Asuman Sahar Koleri hakkında, 'Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçlarından 37'şer yıla kadar hapis cezası istendi. 

Mahkeme, Ahmet Mandal'a G.A.'ya yönelik cinsel istismar suçundan 20 yıl, K.K.'ye yönelik sarkıntılık suçundan 2 yıl hapis cezası vererek tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

İki okul müdürü ise G.A.'ya yönelik 'Çocuğun cinsel istismarına yardım etme' suçundan 8 yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırılıp, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilerek tahliye edildi.

Savcı ve ailenin avukatının tahliyelere itiraz etmesi üzerine, itirazlar bir üst mahkeme olan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iletildi.