Gastrit, reflü, ülser gibi mide hastalıklarıyla mücadelede ve kalın bağırsak hastalıklarının teşhisinde hayati önem taşıyan endoskopi ve kolonoskopi işlemleri artık Viranşehir'de gerçekleştirilebiliyor. Genel cerrahi uzmanları tarafından yapılan bu işlemler sayesinde hastalar, tanı konulduktan sonra gerekli tedaviyi alma imkanına sahip olacak.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, mide veya bağırsak şikayeti olan hastaların ilk olarak polikliniklere başvurmalarını öneriyor ve uygun görülen durumlarda endoskopi ve kolonoskopi için randevu verildiğini belirtiyor. Bu hizmetin ilçede sunulmasıyla birlikte, Viranşehirli vatandaşların komşu illere seyahat etme ihtiyacı da azalacak.

Türkiye Sağlık Vadisi için düğmeye basıldı: Dışa bağımlılık azalacak Türkiye Sağlık Vadisi için düğmeye basıldı: Dışa bağımlılık azalacak

Genel Cerrahi Uzmanları, endoskopinin yemek borusu, mide ve kalın bağırsaktaki tümörlerin tanısı ve tedavisinde kritik bir rol oynadığını vurguluyorlar. Ayrıca, endoskopinin yemek borusundaki daralmaları düzeltmek, polipleri kesmek ve midedeki yabancı cisimleri çıkarmak gibi fonksiyonları da bulunuyor.

Viranşehir Devlet Hastanesi, sindirim sistemi hastalıklarına yönelik tanı ve tedavi işlemlerinde uzman hekimler, deneyimli hemşireler ve son teknolojiye sahip tıbbi ekipmanlarla hizmet sunuyor. Hastalar, genel cerrahi poliklinik randevusu alarak veya mevcut tahlil ve tetkikleriyle başvurarak gerekli muayene ve işlemleri kolaylıkla yaptırabiliyorlar.

Editör: Haber Merkezi