Pul biber ihracatı yılın ilk çeyreğinde yüzde 24 arttı Pul biber ihracatı yılın ilk çeyreğinde yüzde 24 arttı

İSTANBUL (AA) - Erdemir, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Erdemir, akademik bilgi ile endüstriyel deneyim birleştirilerek yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütüyor. Söz konusu hedef doğrultusunda Erdemir, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) ile işbirliği protokolü imzaladı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker arasında rektörlük binasında imzalanan protokol kapsamında, iş sağlığı ve güvenliği ile çevre konularında ulusal mevzuatlar, ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde değerlendirmeler yapılması, ortak bilimsel araştırmalar ve eğitim programları düzenlenmesi ve mevcut çalışma disiplinlerinde iyileştirmeler sağlanması amaçlanıyor. Aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği ve çevre alanlarında, insansız sistemler, dijital ikiz, yapay zeka gibi ileri teknoloji uygulamaları başta olmak üzere etkin ve yenilikçi çözümler üretilmesi hedefleniyor.

Akademisyenler ve sektör uzmanları arasındaki etkileşimin, bilgi ve deneyim paylaşımının artırılmasına katkı sağlayacak olan iş birliği, sürdürülebilir çözümler geliştirmek adına önemli bir platform sunacak.

Kaynak: aa