ŞANLIURFA- Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kasım Gülpınar, göreve başladığı günden itibaren ekibini oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Mithat Şengöz, Basın Yayın Şube Müdürü olarak görevine getirildi.

Şanlıurfa'dan çıkıp buralara sakın gitmeyin! Resmen soygun Şanlıurfa'dan çıkıp buralara sakın gitmeyin! Resmen soygun

Mithat Nebi Şengöz Kimdir

1980 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Şanlıurfa'da tamamladı. 2002 yılında Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 1998-2007 yılları arasında Diyarbakır'da ulusal ve uluslararası ajans, gazete, dergi ve televizyonlarda hem muhabir hem de bölge sorumlusu olarak görev yaptı. 2002 yılında Diyarbakır'da sınıf öğretmeni olarak memurluğa atandı. 2007 yılına kadar hem öğretmenliği hem de gazeteciliğe bir arada devam etti. Diyarbakır'da bulunduğu dönemde Kaymakam Danışmanlığı da yaptı. 2007 yılında döndüğü memleketinde bir yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2008 yılında Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler İl Müdürlüğünde Basın sorumlusu olarak görevlendirildi ve bu görevine 2011 yılına kadar devam etti. 2011 yılında başladığı Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler İl Müdürlüğü görevini ise 2014 yılına kadar sürdürdü. 2014 yılında atandığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığını, 2020 yılına kadar sürdürdü. Memurluk hayatı boyunca birçok mesleki eğitim ve kurslara katılan Şengöz, teşekkür, takdir, başarı ve üstün başarı belgeleriyle taltif edilmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat Şengöz, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Editör: Haber Merkezi