Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen dosyaya göre, iflas talepli dava, inşaat şirketi City Center İnşaat Turizm ve İşletmecilik AŞ (Özyurt AŞ) tarafından açıldı.

MEHMET DİNÇERLER'E AİTTİ

Türkiye genelinde 1.200 şubesi bulunan tanınmış kahve zinciri Gloria Jean's için iflas talebinde bulunuldu. Bu ünlü markanın iflas talebini ise bir inşaat firması gerçekleştirdi.

İflası istenen Gloria Jean's, bir dönem Hadise ile evli olan iş insanı Mehmet Dinçerler'e aitti.

Alacaklı olduğunu öne süren City Center, 6.5 milyon TL sermayeli Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin iflasını talep etti. Bu şirket, Gloria Jean's markasını bünyesinde barındırıyor.

Davanın ilk duruşması, 10 Ekim sabahı gerçekleştirilecek.

1200 ŞUBESİ VAR

Önemli bir bölümü Türkiye’de olmak üzere toplamda 1.200 şubesi bulunan Gloria Jean's, iş insanı Mehmet Dinçerler’e aitti. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, geçen yıl mart ayından itibaren Uğur Bıkım’a ait görünüyor.

Döviz işlemlerinde artık zorunlu oldu ‘Satışlara ilişkin karar verildi’ Döviz işlemlerinde artık zorunlu oldu ‘Satışlara ilişkin karar verildi’

KONKORDATO TALEP ETMİŞTİ

Şarkıcı Hadise ile bir süre evli kalan Mehmet Dinçerler, kendi şirketi yanı sıra ailesine ait Hacı Sayid Baklava için de konkordato talebinde bulunmuştu.

Editör: Abdullah Toprak