Döviz işlemlerinde artık zorunlu oldu ‘Satışlara ilişkin karar verildi’ Döviz işlemlerinde artık zorunlu oldu ‘Satışlara ilişkin karar verildi’

Gazeteci Fatih Altaylı, son günlerde sürekli gündemde olan rezervasyon problemleriyle sık sık adından söz ettiren AJet hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Altaylı, Türk Hava Yolları'na bağlı faaliyet gösteren şirketin bir Arap ülkesine satılma sürecinden bahsetti.

Türk Hava Yolları, Avrupa'nın önde gelen havayolları arasında yer almakta olup, son yıllarda büyük başarı elde etmiştir. Şirket, kendi bünyesinde AJet, SunExpress, THY Teknik A.Ş. gibi önemli yan kuruluşlarla birlikte milyonlarca yolcuya havacılık hizmeti sunmaktadır. Geçtiğimiz yıl alınan bir kararla Anadolujet adını AJet olarak değiştirmişti.

Ancak son zamanlarda AJet'te yaşanan operasyonel sorunlar sebebiyle Türk Hava Yolları’na eleştiri okları yöneltilmişti. Özellikle Kurban Bayramı ve sonrasında birçok yolcunun fazla rezervasyon nedeniyle mağdur olduğu ve bazı uçuşların uzun sürelerce ertelendiği belirtilmişti.

AJET ARAP SERMAYESİNE KATILACAK

Fatih Altaylı'nın iddiasına göre, AJet'in Arap sermayesine satılma süreci artık çok yakın bir zamanda gerçekleşebilir. Altaylı, yazısında bu bilgiyi Türk Hava Yolları personelinin söylemlerine dayandırdığının altını çizdi.

AJet ile ilgili kendisine sürekli şikayetlerin geldiğini belirten Gazeteci Fatih Altaylı, THY personelinin iddiası, A Jet’in muhtemelen Arap sermayesine satılmak üzere organize edildiği, bu yüzden Anadolu Jet’in THY ile ortak kullandığı rezervasyon ve planlama sisteminden ayrıldığı, sorunların da bundan kaynaklandığı.

Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı" İfadelerini kullandı.

Editör: Abdullah Toprak