Türk Hava Yolları(THY), Şanlıurfa'daki Taş Tepeler Projesi'nin ana sponsoru oldu.

Göbeklitepe ve Karahantepe dahil Taş Tepeler projesinin kazı başkanlığını yürüten Prof. Dr. Necmi Karul 'un da hazır bulunduğu imza protokolünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy imzaladı. 

Bu sponsorluk ile Türk Hava Yolları, Taş Tepeler'in kazı çalışmalarına ve küresel tanıtımına katkıda bulunarak Türkiye'nin bu eşsiz tarihi hazinesini korumayı ve dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

THY, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

“Türk Hava Yolları olarak, 12 arkeolojik alanı kapsayan Taş Tepeler Projesi'nin 2024-2029 yılları arasındaki Ana Sponsoru olduk! Taş Tepeler'in kazı çalışmalarına ve küresel tanıtımına katkıda bulunarak Türkiye'nin kültürel mirasını korumayı ve dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.”

TAŞ TEPELER 

Taş Tepeler, Şanlıurfa’da, Göbekli Tepe ve çevresindeki diğer on bir arkeolojik alandan oluşan sit alanları topluluğudur. Bu sit alanları Göbeklitepe, Karahantepe, Harbetsuvan Tepesi, Gürcütepe, Kurttepesi, Taşlıtepe, Sefertepe, Ayanlar, Yoğunburç, Sayburç, Çakmaktepe ve Yeni Mahalle bölgesini kapsamaktadır.[1] Şanlıurfa'da, yaklaşık olarak 200 kilometrekarelik bir alana yayılır. 12 arkeolojik sit alanında tarih öncesi dönemdeki insanların günlük yaşamlarına ve inançlarına dair önemli bilgiler veren arkeolojik kazılar gerçekleştirilmektedir.

Ünlü çay markasında sorun tespit edildi! Marketlerden apar topar toplatılıyor... Nedeni belli oldu Ünlü çay markasında sorun tespit edildi! Marketlerden apar topar toplatılıyor... Nedeni belli oldu