URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK -;Türkiye'de sigara fiyatlarına yeni bir zam dalgası geldi. JTI sigara grubu, 4 Temmuz itibarıyla geçerli olacak şekilde fiyatlarını artırdı. Yeni fiyat listesi, sigara tiryakileri arasında büyük yankı uyandırdı ve tütün ürünlerine yönelik ilginin yeniden artmasına neden oldu.

JTI grubu sigaralara 8 ila 10 TL arasında değişen zamlar yapıldığı bildirildi. Bu artışla birlikte grubun en ucuz sigarası yarından itibaren 67 TL'den satışa sunulacak. Diğer sigara markalarına da benzer zamların kısa süre içinde gelmesi.

Sigara fiyatlarındaki bu artış, tütün kullanıcılarını alternatif ürünlere yönlendirebilir. Özellikle genç nüfus arasında popüler olan daha ucuz alternatifler ve elektronik sigaralar gibi ürünlerin talebinde artış görülebilir. Bu zam kararı, hem tüketici davranışlarını değiştirecek hem de tütün ürünlerine olan talebi farklı yöne kaydırabilecek potansiyele sahip.

Güncellenmiş Fiyat Listesi

4 Temmuz itibarıyla geçerli olacak JTI grubu sigaraların yeni fiyat listesi şu şekilde:

- WINSTON Dark Blue & Deep Blue: 71 TL

- WINSTON Slender: 72 TL

- WINSTON: 75 TL

HAFTANIN İKİNCİ GÜNÜNDE ALTINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI HAFTANIN İKİNCİ GÜNÜNDE ALTINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

- WINSTON Slims: 78 TL

- WINSTON Xsence: 80 TL

- CAMEL Slender: 67 TL

- CAMEL Deep Blue: 68 TL

- CAMEL Black & White: 68 TL

- CAMEL Yellow & Brown: 73 TL

- LD Slims: 68 TL

- LD: 68 TL

- MONTE CARLO Slender: 67 TL

- MONTE CARLO: 67 TL

- CAMEL Yellow 100 gram Sarmalık Kıyılmış Tütün Ürünü: 145 TL

Bu zam kararının ardından, sigara kullanıcıları yeni fiyatlara alışmaya çalışacak. Artan fiyatlar, tütün ürünleri tüketimini azaltmayı hedefleyen politika yapıcılar tarafından desteklenebilir. Ancak, sigara bağımlılığı ile mücadele eden bireyler için bu artış, ek bir mali yük oluşturacak.

Kısacası, JTI grubu sigaralara yapılan bu zam, piyasada büyük bir etki yaratacak ve diğer sigara markalarının da benzer adımlar atmasına neden olabilecek. Tüketiciler, artan fiyatlarla başa çıkmak için yeni stratejiler geliştirmek zorunda kalacak.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi