URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şırnak'ın Kumçatı Beldesi'nde, ailece düzenlenen bir piknik trajediye dönüştü. Piknik alanındaki dere kenarında serinlemek için suya giren küçük bir çocuk, bir süre sonra suda batmaya başladı. Durumu fark eden aile fertleri hemen çocuğu sudan çıkardı ve 112 Acil Sağlık, AFAD ve jandarma ekiplerine haber verdi.

Olay yerine hızla gelen sağlık ekipleri, boğulma tehlikesi geçiren çocuğu hemen Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Ancak, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen çocuk kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Bu trajik olay, serinlemek amacıyla girilen su kaynaklarının dikkatli kullanılmasının önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Aileler, özellikle çocukların gözetim altında tutulması gerektiği konusunda uyarıldı. Kumçatı Beldesi'nde yaşanan bu üzücü olay, bölge halkında derin bir üzüntü ve şok etkisi yarattı. 

Şanlıurfa'da Trafik Denetimlerinde Alkollü Sürücülere Sıkı Denetim: Cezalar Artıyor Şanlıurfa'da Trafik Denetimlerinde Alkollü Sürücülere Sıkı Denetim: Cezalar Artıyor

Olayla ilgili soruşturma sürerken, aileye ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulunuldu. Uzmanlar, su kaynaklarına girerken dikkatli olunması ve gerekli önlemlerin alınması konusunda uyarılarda bulunuyor.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi