Önümüzdeki sezonun başlamasına yaklaşık 45 gün kala, kulübün elinde sadece 4 futbolcu yer alıyor. Ancak transfer cephesinde umut verici bir gelişme yaşanıyor. Sarı-yeşilli ekibin Fenerbahçe'nin 20 yaşındaki yıldızı ile imza aşamasına gelindiği öğrenildi. Transfer yasağı kalktığında imzaların atılması bekleniyor.

Trendyol 1. Lig'de mücadele eden ve ciddi maddi sorunlarla boğuşan Şanlıurfaspor’un elinde neredeyse futbolcu kalmadı.

Yeni sezon hazırlıklarına vakit daralırken, takımın büyük kısmının sözleşmesi sona ermek üzere.

Kulüpte 30 Haziran itibarıyla 24 futbolcunun sözleşmesi bitiyor. Bu oyuncular arasında Marco Paixao, Ümit Kurt, Barış Ekincier ve Alperen Uysal gibi tecrübeli isimler de bulunuyor.

Eğer bu oyuncularla yeni sözleşmeler imzalanmazsa, Şanlıurfaspor büyük bir kadro boşluğu yaşayacak. Sarı-yeşilli ekibin 30 Haziran itibariyle kadrosunda sadece 4 sözleşmeli oyuncusu kalacak.

TRANSFER YASAĞI SORUNU:

Kulüp, FIFA tarafından 2 dönem transfer yasağı ile cezalandırılmış durumda. Bu durum, kadro kurma çalışmalarını daha da zorlaştırıyor.

UMUT IŞIĞI: FENERBAHÇE'DEN BOMBA TRANSFER

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, Şanlıurfaspor'da transfer cephesinde umutvar bir gelişme yaşanıyor. Fenerbahçe'nin 20 yaşındaki yıldızı Emre Demir ile imza aşamasına gelindiği öğrenildi. Transfer yasağı kalktığında imzaların atılması bekleniyor.

Emre Demir, daha önce Süper Lig ekibi Kayserispor'da gösterdiği performans sayesinde Barcelona'ya transfer olmuştu. Katalan ekibinde o dönem yaşından dolayı yaşadığı sorunlar nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Demir, Fenerbahçe'ye imza atmıştı. 

ŞANLIURFASPOR, İLK HAZIRLIK MAÇINDA GAZİANTEP FK İLE KARŞILAŞTI ŞANLIURFASPOR, İLK HAZIRLIK MAÇINDA GAZİANTEP FK İLE KARŞILAŞTI

7 OYUNCUYLA DAHA YOLDA

Emre Demir'e ek olarak, 7 oyuncuyla da prensipte anlaşmaya varıldığı gelen bilgiler arasında.

ŞANLIURFASPOR BU ZOR DURUMDAN NASIL KURTULACAK?

Yeni seçilen başkan Giray Küçük'ün görevi oldukça zor. Transfer yasağının kalkması ve transferlerle kadroyu güçlendirmesi gerekiyor. Bu arada kulübün mali yapısını da düzeltmesi şart.

Şanlıurfaspor taraftarları bu zor süreçte takımlarına destek olmaya devam ediyor. Kulübün taraftarları bu krizden bir şekilde çıkacağı ve yeniden başarılı günlere döneceğine inanıyor.

Editör: Abdullah Toprak