Meteoroloji, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi’ni ardından Bakan Özhaseki’de vatandaşları uyardı. Sıcaklıkların bugünden itibaren Şanlıurfa dahil bazı illerde 40 derecenin üzerine çıkması bekleniyor. Bakan Mehmet Özhaseki, yaşlı ve kronik rahatsızlıkları olanları uyardı.

Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini ve bazı illerde 40 derecenin üzerine çıkabileceğini ifade etti. 

Şanlıurfa'da yine anız yangını! 3 mahalle elektriksiz kaldı Şanlıurfa'da yine anız yangını! 3 mahalle elektriksiz kaldı

Özhaseki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre, yurdumuz genelinde bugünden itibaren hava sıcaklıklarında artış beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üstünde seyretmesi, bazı illerimizde sıcaklıkların 40 derece ve üzerinde olması öngörülüyor. Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri uyarınca; Yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum. Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyorum.”

Editör: Haber Merkezi