ŞANLIURFA - Şanlıurfa’da yaz mevsiminin simgesi haline gelen karpuz, manav ve pazar tezgâhlarında yerini alarak vatandaşların beğenisine sunuldu. Şehirde sıcaklıkların artmasıyla birlikte serinletici ve ferahlatıcı özelliğiyle tercih edilen karpuz, bu yıl kilogramı 9, 10 ve 11 TL’den satılıyor.

Pazar esnafı, karpuzların taze ve kaliteli olduğunu, halkın bu duruma kayıtsız kalmadığını belirtti. Manavlarda ve pazarlarda sıkça görülen karpuz tezgâhları, yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar, özellikle yaz aylarında serinlemek için tercih ettikleri karpuzu sofralarından eksik etmiyor.

Vatandaşların Yoğun İlgisi Devam Ediyor

Hacı Ahmet Ergün'ün Vefatı ile Şanlıurfa'ya Bir Acı Haber Daha Ulaştı Hacı Ahmet Ergün'ün Vefatı ile Şanlıurfa'ya Bir Acı Haber Daha Ulaştı

Tezgâhlarda karpuzların yerini almasıyla birlikte vatandaşlar, kaliteli ve taze ürünlere ulaşmanın memnuniyetini yaşıyor. Satıcılar, karpuz satışlarının her geçen gün arttığını ve vatandaşların memnuniyetle karpuz aldıklarını belirtiyor. Bir pazar esnafı, “Bu yıl karpuz satışlarımız oldukça iyi. Halkımızın karpuza olan ilgisi bizi mutlu ediyor. Herkesin bütçesine uygun fiyatlarla karpuz satıyoruz” şeklinde konuştu.

Karpuz Fiyatları ve Kalitesi Memnuniyet Veriyor

Şanlıurfa’da karpuz fiyatlarının 9,10 ve 11 TL olması, vatandaşların bütçesine hitap ediyor. Kaliteli ve taze karpuzların bu fiyatla satılması, tüketicilerin memnuniyetini artırıyor. Pazar yerinde alışveriş yapan bir vatandaş, “Karpuz yaz aylarında vazgeçilmezimiz. Bu fiyatlarla kaliteli ve lezzetli karpuzlara ulaşabilmek çok güzel. Herkes memnun” dedi.

Karpuzun Faydaları

Serinletici özelliğinin yanı sıra karpuz, sağlık açısından da birçok fayda sunuyor. Yüksek su içeriği ile vücudun su ihtiyacını karşılayan karpuz, aynı zamanda C vitamini, A vitamini ve antioksidanlar açısından zengin bir meyve. Özellikle yaz aylarında vücudu serinletmesi ve nem dengesini koruması nedeniyle sıklıkla tüketiliyor.

Şanlıurfa’da yaz mevsiminin simgesi haline gelen karpuz, bu yıl da manav ve pazar tezgâhlarında yerini alarak vatandaşların sofralarını süslüyor. Uygun fiyatı ve lezzetiyle dikkat çeken karpuz, halkın yoğun ilgisiyle karşılanıyor. ( Abdullah Toprak - Urfa Haber Merkezi )

Editör: Abdullah Toprak