URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa’da, sıcak yaz günlerinde serinlemek için Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait bir sulama kanalına giren 29 yaşındaki İzzet Başgök, maalesef akıntıya kapılarak kayboldu. Olay, Şanlıurfa-Mardin karayolu üzerinde bulunan Balaban Köprüsü yakınlarında meydana geldi.

İddialara göre, İzzet Başgök, sıcak hava nedeniyle serinlemek amacıyla sulama kanalına girdi. Ancak, bir süre sonra güçlü akıntıya kapıldı ve sudan çıkamadı. Çevrede bulunan vatandaşlar, genç adamın çırpındığını fark ederek hemen itfaiye, AFAD, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine hızlıca intikal eden Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’ne bağlı dalgıç polisler, İzzet Başgök'ü bulmak için sulama kanalında arama çalışmalarına başladı.

ŞANLIURFA’DA ZEHİR TACİRLERİNE DARBE! 33 TUTUKLAMA ŞANLIURFA’DA ZEHİR TACİRLERİNE DARBE! 33 TUTUKLAMA

Arama çalışmalarında, Başgök’ün son görüldüğü noktadan başlayarak geniş bir alan tarandı. Dalgıç polislerin yoğun çabaları sürerken, olay yerinde bulunan Başgök’ün yakınları ve çevredekiler büyük bir endişe içinde bekleyişini sürdürüyor. Şu ana kadar Başgök'ün cüzdanı, pantolonu ve anahtarları bulunabildi.

Uzmanlar, sulama kanallarının serinlemek için uygun olmadığını, bu tür yerlerde akıntıların tehlikeli olabileceğini vurgulayarak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Arama çalışmaları devam ederken, Şanlıurfa halkı bu üzücü olayın ardından derin bir üzüntü ve şok yaşadı. Başgök’ün ailesi ise umutla iyi bir haber bekliyor.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi