Otomobil ve motosiklet kafa kafaya çarpıştı: 1'i ağır 2 yaralı Otomobil ve motosiklet kafa kafaya çarpıştı: 1'i ağır 2 yaralı

ADIYAMAN/ ŞANLIURFA - Adıyaman-Şanlıurfa kara yolunda traktör römorkunun lastik değişimi sırasında meydana gelen şiddetli patlama, iki kişinin yaralanmasına neden oldu. Patlamanın etkisiyle çevreye saçılan parçalar, sürücü ve yanında bulunan kişiyi ciddi şekilde yaraladı.

Adıyaman-Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Kuyulu (Turuş) Köyü’nde meydana gelen olay, görenleri dehşete düşürdü. İddiaya göre, bir vatandaşın sürdüğü traktörün arkasına bağlı römorkun lastiği aniden patladı. Sürücü, patlayan lastiği yenisiyle değiştirmek için harekete geçtiği sırada, taktığı lastik şiddetli bir şekilde patladı.

Patlama, lastikten ve janttan fırlayan parçaların sürücü ve yanında bulunan diğer vatandaşa isabet etmesi sonucu iki kişinin yaralanmasına yol açtı. Patlamanın etkisiyle savrulan parçalar, yaralıların vücutlarında ciddi hasara neden oldu.

Çevredeki vatandaşların durumu fark edip ihbarda bulunması üzerine, olay yerine hızla emniyet ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaparak, onları ambulanslarla hastaneye kaldırdı.

Patlamanın sebebi ve olayın detaylarıyla ilgili emniyet ekipleri tarafından kapsamlı bir inceleme başlatıldı. Patlamanın nasıl gerçekleştiği ve benzeri olayların önlenmesi için gerekli önlemlerin alınması için çalışmalar sürdürülüyor. 

Hastanede tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumları hakkında henüz net bir bilgi verilmezken, olayın şokunu atlatmaya çalışan köylüler, yaşananların bir daha tekrarlanmaması için dikkatli olunması gerektiğini belirtti. ( Haber - Abdullah TOPRAK )

Kaynak: Urfa Haber Merkezi