Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Deprem Bölgesi Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamada Şanlıurfa dahil depremden etkilenen 11 ilde konutların teslim tarihini açıkladı. 

Rezalet! Abisinin evinde yengesini başka bir adamla bastı Rezalet! Abisinin evinde yengesini başka bir adamla bastı

Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü 6 Şubat'ta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, depremzedelerle bir araya gelerek evlerinin anahtar teslim törenini gerçekleştireceklerini kaydetti.

Özhaseki, “Depremden etkilenen 11 şehrimizde, ilçe ve köylerimizde tamamladığımız konutlarımızı; Şubat ayı başından itibaren toplu olarak teslim etmeye başlayacağız. Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü 6 Şubat’ta da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, depremzede kardeşlerimizle bir araya gelerek evlerimizin anahtar teslim törenini gerçekleştireceğiz. Sonrasındaki dönemde de her ay, anahtar teslimlerine etap etap devam edeceğiz.Yağmur çamur demeden, zaman kavramı gözetmeksizin çalışarak tüm depremzede kardeşlerimizi sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturacağız” dedi.