Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi.

Mecliste, açılış ve yoklamanın ardından ilk olarak meclise sunulan önergeler okundu. Üyeler tarafından sunulan önerge, Başkan Gülpınar tarafından ilgili komisyona havale edildi.

Toplantıda iki daire başkanlığı kapatılırken bir yeni daire kurulmasına, bazı şube müdürlüklerinde ise değişiklik yapılmasına karar verildi.

Karar oy birliğiyle kabul edildi.

İşte değişiklikler:

Dış İlişkiler ve Strateji Daire Başkanlığı kapatıldı. Yerine Dış ilişkiler daire başkanlığı açıldı. Strateji Geliştirme Ve İç Kontrol Şube Müdürlüğü kuruldu ve Mali Hizmetler Daire Başkanlığına bağlandı. 

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı kapatıldı ve şube müdürlüğü haline getirildi. 

Sivil Toplum İşleri Şube Müdürlüğü ile Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü birleştirildi. Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü kuruldu ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlandı. 

Afet İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde Afet Ve Risk Azaltma Şube Müdürlüğü kuruldu. 

Başıboş sokak köpekleri 3 bin 476 trafik kazasına neden oldu Başıboş sokak köpekleri 3 bin 476 trafik kazasına neden oldu

Göç ve Göçmen Yönetimi Şube Müdürlüğü ve Finansman ve Kaynak Temini Şube Müdürlüğü kapatıldı.

Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bağlandı. 

Göç Uyum ve İletişim Şube Müdürlüğü, Dış İlişkiler Daire Başkanlığına bağlandı.

Çevre Sağlık ilaçlama Şube Müdürlüğü ile Veterinerlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlandı. 

Dış İlişkiler Projeler Şube Müdürlüğü, Dış İlişkiler Daire Başkanlığına bağlandı.