Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan atama kararıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 127 ilçenin kaymakamı ve 20 vali yardımcısının yeri değişti.

BİRECİK KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Atama kararına göre, Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu Denizli Acıpayam Kaymakamlığına atanırken, Denizli Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz Şanlıurfa Birecik Kaymakamlığına atandı.

Birecik Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu'nun hakkaniyetli olduğu için özellikle rant çevrelerinin gitmesini istediği ileri sürülüyordu.

Öte yandan Şanlıurfa Valiliği Kaymakamı adayı Adem Eser de Trabzon Tonya Kaymakamlığına atandı.

Dikkat çeken hamle! Cumhurbaşkanı Erdoğan gece yarısı hepsini görevden aldı Dikkat çeken hamle! Cumhurbaşkanı Erdoğan gece yarısı hepsini görevden aldı

MUSTAFA GÜRBÜZ KİMDİR?

Mustafa Gürbüz, 1985 yılında Hatay'da doğdu. Lise eğitimini Hatay'da tamamladıktan sonra, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde başarıyla tamamladı. Askerlik hizmetinin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda memuriyet hayatına başlayan Gürbüz, Hatay Valiliği'nde İl Planlama Uzman Yardımcısı olarak görev aldı.

Kaymakam Adaylığı sürecinde İl merkez stajını Hatay Valiliği'nde, Kaymakam Refikliği stajını Hatay/Samandağ ve Osmaniye/Kadirli ilçelerinde tamamlayan Gürbüz, Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş görevinde de bulundu. Tokat/Yeşilyurt ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra, Bakanlık Merkez stajı için dil eğitimi aldığı İngiltere'nin Portsmouth şehrine gitti.

Yüksek lisans ve dil eğitimi amacıyla 4 ay süreyle İngiltere'de bulunduktan sonra 103. Dönem Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayan Gürbüz, Isparta/Gönen Kaymakamlığı'na atanarak görevine devam etti. Ardından Amasya/Göynücek Kaymakamlığı görevini yürüttü. Ardahan Vali Yardımcılığı görevini sürdürürken, 20.08.2021 tarihinde Acıpayam Kaymakamlığı görevine atanarak yeni görevine başladı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Gürbüz, iyi derecede İngilizce bilmektedir.