Altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçmesiyle birlikte finans analisti İslam Memiş, yatırımcılara kritik uyarılarda bulundu.

İslam Memiş, haftanın önemli gelişmelerini değerlendirerek altın piyasasında olası etkileri üzerine açıklamalarda bulundu. Özellikle ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Powell'ın yapacağı değerlendirmelerin ve Perşembe günü açıklanacak ABD enflasyon verilerinin altın fiyatlarını nasıl etkileyebileceğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz hafta ons altın fiyatının yüzde 2,8 artışla 2 bin 392 dolara yükseldiğini belirten Memiş, bu hafta da altını etkileyecek kritik gelişmelerin yaşanacağını vurguladı.

Emekli maaşında o uygulama kalkıyor. Yapılacak zam artık böyle hesaplanacak Emekli maaşında o uygulama kalkıyor. Yapılacak zam artık böyle hesaplanacak

Gram altın fiyatındaki düşüşlerin ons altın fiyatını desteklediğini ifade eden Memiş, "Bu haftayı ikiye ayıracağız; Perşembe’den önce ve Perşembe’den sonra olarak değerlendirerek altın yatırımcılarının piyasayı dikkatle takip etmeleri gerektiğini" söyledi.

Memiş, "Bu haftayı ikiye ayıracağız; Perşembe’den önce Perşembe’den sonra” diyerek altın yatırımcısını dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Küresel piyasalar bu hafta ABD enflasyon verisi ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarının önemli olacağını vurgulayan Memiş, ”Bu gelişmeler para piyasalarında yeni fiyatlamalara neden olacak. Bu haftayı ikiye ayıracağız; Perşembe’den önce Perşembe’den sonra diye. Ons altın, 2 bin 391 dolar seviyesinden haftayı bitirdi. ABD verisi sonrası 2 bin 350-2 bin 400 dolar aralığında bir banda yerleşti. Bu hafta 2 bin 350-2 bin 400 dolar aralığını takip edeceğim.” diye belirtti.

Gram altın yatırımcısının ons’u takip etmeye devam etmesi gerektiğini söyleyen İslam Memiş, “Orada takip edeceğim bant aralığı 2 bin 420-2 bin 520 lira aralığı. Çünkü ons altında yaşanan dalgalanma, gram altın da makas aralığının açılmasını sağlıyor.” dedi.

Temmuz ayının yükselişler ayı olacağının altını çizen İslam Memiş, düşüşleri alım fırsatı olarak görmeye devam edeceklerini aktardı.

Editör: Abdullah Toprak