AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak yaptığı açıklamada, "Akçakale İlçe halkımızın ihtiyacı olan, 2. Noter açılış çalışmaları sürmekte olup bu hafta içinde açılması planlanmıştır. Bu vesile ile Başta Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ olmak üzere tüm emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Dedi. 

Akçakale’de uzun yıllardır yaşanan noter sorunu, nihayet çözüme kavuştu. İlçede açılan yeni noter, vatandaşlarca memnuniyetle karşılandı.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde nüfusun her geçen gün artmasıyla noter ihtiyacı da giderek daha fazla hissediliyordu. Suriyeli sığınmacılarla 300 bine yaklaşan nüfusuyla Akçakale'de, tek bir noter bulunması, vatandaşlara büyük zorluk yaşatıyordu.

Noter sorununun çözümü için AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hikmet Başak'ın ortak girişimleriyle Adalet Bakanlığı'ndan ilçeye yeni noterlik açılmasına izin verildi.

Yeni noterlik, Akçakale Yeni Sanayi Bölgesi'nde hizmet vermeye başladı.

Akçakale 2. Noter’in açılması, ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle oto alım satımı yapan galericiler, yeni noterlerin açılmasından büyük bir rahatlık yaşayacaklarını ifade etti.

Galericiler, daha önce bir oto alım satımı için Akçakale 1. Noter’de yaşanan yoğunluk nedeniyle her gün Şanlıurfa'ya gitmek zorunda kaldıklarını, ancak şimdi bu sorunun ortadan kalktığını belirtti.

İlçede oto galericiliği yapan Yasin Doğan, yeni noterliğin açılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Bu sorunla yıllardır mücadele ediyorduk. Çok şükür, bu sorunumuz çözümüne kavuşturuldu. Yeni noter, ilçemizdeki esnaf ve iş insanlarına büyük rahatlık getirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Noterliğin açılmasıyla, Akçakale'de tapu, araç alım satımı, sözleşme, vasiyetname gibi işlemleri yapmak isteyen vatandaşlar, daha kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini halledebilecek.

Yeni noterin hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vereceği bildirildi.

Bakan Uraloğlu’nun Şanlıurfa programı belli oldu Bakan Uraloğlu’nun Şanlıurfa programı belli oldu