URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde bulunan Yavuz Selim Mahallesi'ndeki kent parkı, akşam saatlerinde kanlı bir olaya sahne oldu. Henüz bilinmeyen bir sebeple gençler arasında başlayan tartışma, kısa sürede bıçakların çekildiği bir kavgaya dönüştü. Kavganın ardından 14 yaşındaki Ahmet A. isimli çocuk, vücudunun çeşitli bölgelerine aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı.

Olayın hemen ardından çevredeki vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine hızla olay yerine intikal eden sağlık ve polis ekipleri, ilk müdahaleyi parkta gerçekleştirdi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından yaralı Ahmet A., Bozova Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak acil serviste tedavi altına alındı. Doktorlar, Ahmet A.'nın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Olayın ardından polis ekipleri, kavgaya karışan kişilerin kimliklerini tespit etmek ve onları yakalamak için geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Olayın çıkış nedeni ve kavganın detayları, polis tarafından yapılacak incelemeler sonucunda netlik kazanacak.

Şanlıurfa'da Trafik Güvenliği İçin Yaşam Tüneli Projesi Hayata Geçirildi Şanlıurfa'da Trafik Güvenliği İçin Yaşam Tüneli Projesi Hayata Geçirildi

Bu üzücü olay, gençler arasında şiddetin ve çözüm arayışlarının yetersizliğinin bir kez daha gözler önüne serilmesine sebep oldu. Şanlıurfa'nın sakin Bozova ilçesinde yaşanan bu tür olayların tekrarlanmaması için yetkililerin ve toplumun daha duyarlı ve etkin adımlar atması gerektiği bir kez daha vurgulanmış oldu.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi