Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Uyardı! Tehlikeli Sulara Atlamayın: Hayatınızı Riske Atmayın! Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Uyardı! Tehlikeli Sulara Atlamayın: Hayatınızı Riske Atmayın!

URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’nın düzenlediği titiz bir operasyon sonucunda, telefon dolandırıcılığı yaptığı tespit edilen H.D. isimli şüpheli, Harran İlçe Jandarma Komutanlığı ve Harran JASAT ekiplerince yakalandı. 

05 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyonla yakalanan şüphelinin evinde yapılan aramada, dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanıldığı düşünülen çeşitli elektronik cihazlar ve malzemeler ele geçirildi. Ele geçirilenler arasında 6 adet dokunmatik cep telefonu, 6 adet flaş bellek, 2 adet USB dağıtıcı, 5 adet telefon şarj cihazı, 11 adet ara bağlantı kablosu, 5 adet kol saati, 1 adet tablet kalemi ve 9 adet SIM kart bulundu. Ayrıca, şüphelinin evinde 7.400 TL nakit para ve 99 adet uyuşturucu hap da ele geçirildi.

H.D., kendisini kamu görevlisi ya da banka, sigorta ve kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtmak suretiyle vatandaşları dolandırmakla suçlanıyor. Özellikle telefon üzerinden yapılan bu dolandırıcılık faaliyetlerinde, şüphelinin kurbanlarını inandırmak için farklı kimlikler kullandığı ve çeşitli hileler geliştirdiği tespit edildi.

Gözaltına alınan şüpheli, adli makamlara sevk edilmek üzere Harran İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, dolandırıcılık suçlarına karşı yürüttüğü mücadelede denetim ve operasyonlarını aralıksız sürdüreceğini belirtti.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi