İSTANBUL (AA) - Çilek, bebek ve çocuk odası hazırlanırken çocuğun ihtiyaçlarını ve gelişimini destekleyen güvenli oyun alanlarının kurgulanması için renkli konseptler sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, çocuklar oyun ile düşünüyor ve deneyim kazanıyor. Empati duygusu ve hayal gücünün gelişmesinin yanı sıra, sosyalleşerek paylaşmayı öğreniyor. Oda dekorasyonunun çocuk gelişime destek verecek şekilde yapılması çocukları başarılı bir geleceğe güvenle hazırlıyor.

Pediatri Akademisi'nin "Küçük Çocuklarda Gelişimin Artırılmasında Pediatrik Bir Rol" adlı raporu çocuklar için akranları veya ebeveynleri ile oyun oynamanın, sağlıklı beyin, beden ve sosyal bağlar oluşturmanın anahtarı olduğunu açıklıyor. Araştırmalar, oyun oynamanın planlama, başkalarıyla geçinebilme ve duyguları düzenleme becerilerini geliştirdiğini vurguluyor. Çocukların oyun oynaması onları geleceğe hazırlarken aynı zamanda dil gelişimini de destekliyor.

Karmod Avrupa pazarını büyütmeyi hedefliyor Karmod Avrupa pazarını büyütmeyi hedefliyor

Şirket, bu bağlamda çocuk odası hazırlanırken çocuğun ihtiyaçlarını ve gelişimini destekleyen oyun alanlarının da kurgulanmasını önemsiyor.

Çilek, bebeklerin ve çocukların güvenliği için kavisli kenarlara sahip beşik ve karyolalar üretiyor. Çocuklara erken yaşta oynayabilecekleri, yataklarındayken eğlenebilecekleri oyun seçenekleri sunuyor.

Özellikle erkek çocukların ilgi duyduğu Çilek Araba Karyolalar ile uyku eğlenceli hale geliyor. Kız çocukların karyolalarında ise örtülen cibinlikler ile masalsı bir atmosfer yaratılıyor. Çilek romantik ve klasik seriler ile güvenli ve estetik bir seçenek oluşturulurken aynı zamanda kullanım rahatlığı sağlanıyor. Sandalyeler, halılar, avize ve yatak örtüleri ile odalarda renkli konseptler oluşturuyor.

- Çocuk odalarındaki güvenlik ipuçları

Çocuk odalarında en önemli unsurlar ürünlerin sağlıklı ve güvenli olması, ergonomik olması, komodin, şifonyer ve masaların kenar köşelerinin yuvarlak olması. Aynı zamanda uluslararası kabul görmüş standartlardaki gerekli testlerden geçmesine de dikkat edilmeli.

Çilek, ürün ambalajından tüm malzemelere kadar dünyada kabul gören sertifikalara sahip ürünleriyle çocuk sağlığını önceliklendirerek üretim yapıyor.