BATMAN (AA) - Batman'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl İrtibat Ofisi tarafından çiftçilere "IPARD III Hibe Destek Programı" bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda, TKDK Batman İl İrtibat Ofisi yetkilileri tarafından temmuz ayında çıkılacak çağrı ilanı öncesi bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda konuşan Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, TKDK'nın bir çok alanda yatırımcılara destek olduğunu belirtti.

AK Parti Batman Milletvekili Nasıroğlu Batman Petrolspor AŞ'yi ziyaret etti AK Parti Batman Milletvekili Nasıroğlu Batman Petrolspor AŞ'yi ziyaret etti

Aydın, "Program kapsamında sanayi tesisleri, bitkisel üretim, kırsal turizm ve makine ekipmanına kadar bir çok alanda yatırımcılara destek olunacak. TKDK desteklemeleri ile kurulacak ve AB standartlarına göre modernize edilecek işletmeler ile tarım ve sanayi sektöründe, hayvancılığın gelişmesinde, verimliliğin artırılmasında ve tarımsal üretim sektöründe güç katacağına inanıyoruz." dedi.

Kaynak: aa