İSTANBUL (AA) - Türk Telekom, yeni One UI 6.1 güncellemesi ve Galaxy AI (yapay zeka) teknolojisine sahip Samsung Galaxy cihazları Türk Telekom mağazalarında müşterilerine sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Türk Telekom'un ocak ayından itibaren mağazalarında kullanıcılara sunduğu yapay zeka destekli Samsung cihaz yelpazesi, mart sonunda gerçekleşecek One UI 6.1 güncellemesiyle daha da genişleyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Osman Çolak, tüm müşteri segmentleri için sürekli güncelledikleri ürün yelpazeleriyle Türkiye'nin dört bir yanındaki mağazalarında hayatın her alanına dokunan bir deneyim sunduklarını belirterek, amaçlarının müşterileriyle temas ettikleri tüm kanallarda, onların yaşamına değer katacak ürün ve hizmetler sunmak olduğunu aktardı.

Çolak, müşteri odaklı bir yaklaşımla çalışmalarnı sürdürdüklerini vurgulayarak, "Müşterilerimizin ihtiyaçlarını uçtan uça karşılayan bir zincir oluşturmayı öncelik edindik. Dijitalleşme yolculuğunda sanal gerçeklik, nesnelerin iletişimi, artırılmış gerçeklik ve yapay zeka gibi teknolojiler hayatımızda önemli bir yer almaya başladı. Mağazalarımızı ziyaret eden müşterilerimizi geniş ürün yelpazesiyle buluşturuyor, akıllı cihazlara ve yeni nesil teknoloji ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için avantajlı fırsatlar sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

100. Yıl Kütüphaneleri sekiz farklı noktada hizmet vermeye başladı 100. Yıl Kütüphaneleri sekiz farklı noktada hizmet vermeye başladı

- "Live Translate" ile telefon görüşmeleri ses ve metin olarak çevirilebilecek

Yeni gelen güncelleme sonrasında yapay zekanın becerilerini iletişime taşıyan Galaxy AI ile kullanıcılar yazılan mesaj içeriklerinin tonunu ayarlayabilecek ve Chat Asistanı kullanarak mesajları 13 farklı dilde tercüme edebilecek.

Galaxy kullanıcıları, "Live Translate" ile telefon görüşmelerini ses ve metin olarak çevirebilecek. Yine Galaxy kullanıcıları "Sözlü Çevirmen" sayesinde canlı konuşmaları bölünmüş ekranlarda metin çevirileri oluşturuyorken bu sayede kullanıcılar seyahatleri sırasında farklı dillerden insanlarla spontane konuşmalar yapabilecek. "Yaratıcı Düzenleme" özelliği sayesinde kullanıcılar fotoğraflarındaki nesneleri kolayca yeniden boyutlandırabilecek, konumlandırabilecek ya da silebilecek.

Kaynak: aa