Uygun fiyatı ve eşsiz tasarımı araç sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Özellikle son dönemlerde otomotiv sektöründe yaşanan büyük dönüşümle birlikte, geleneksel içten yanmalı motorların yerini, son teknoloji kullanılarak üretilen elektrikli motorlara sahip olan araçlar almaya başladı. Dünyanın en büyük otomotiv markaları da bu dönüşümü, ürettiği araçlara entegre etmek, geliştirmek için kıran kırana bir yarış içine girdiler.

Bu kapsamda, otomotiv devlerinin girdiği bu yarışta geri kalmak istemeyen, dünyaca ünlü otomotiv devi Dacia, Türkiye’de de satışa sunduğu Spring modeli ile sürücülere eşsiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Otomotiv sektöründe elektrikli motor dönüşümü kapsamında üretilen ve Türkiye pazarında da satışa sunulan Dacia Spring, göz alıcı tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra, düşük enerji maliyeti ile araç sahibi olmak isteyenlerin bir numarası oldu.

100 KİLOMETRE 10 TL YAKIYOR

Konu yakıttan tasarruf etmek olunca otomobil kullanıcılarının göz bebeği konumunda olan Dacia Spring, hem ekonomik hem de çevre dostu bir seçenek olarak insanların kullanımına sunuluyor.

Elektrikli motora sahip araçlar, içten yanmalı motorlara göre daha verimli bir sürüş sunarken, özellikle ülkemizde ardı ardına gelen akaryakıt zamlarından dolayı da vatandaşların ilk tercihi oluyor.

Yakıtı adeta koklayan Dacia Spring, 100 kilometrelik bir yolculuğu ortalama 10 TL gibi inanması güç bir maliyetle tamamlıyor.

Kredi kartı sahipleri dikkat: Bunu yapanların kartlarına bloke konulacak Kredi kartı sahipleri dikkat: Bunu yapanların kartlarına bloke konulacak

HIZLI ŞARJ

Elektrikli araç kullananların en büyük sorunlarından biri olan şarj süresi de Dacia Spring için geçerli değil. Dacia Spring, eşsiz hızlı şarj özelliği sayesinde çok kısa bir sürede bataryasını doldurabiliyor.

Şarj istasyonunun kapasitesine bağlı olarak tam dolum süresi değişiklik gösterse de ortalama olarak 1 veya 2 saat arasında bataryasını tam şekilde doldurabiliyor.

Uzun yollarda da etkili olabilmesi için tasarlanan bu elektrikli SUV, tam dolu batarya ile yaklaşık 300 kilometre yol gidebiliyor. Üstelik son teknoloji kullanılarak üretilen bu SUV, güncel olarak 885 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Editör: Haber Merkezi