URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları neticesinde, çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirildi. Özellikle hırsızlık suçundan aranmakta olan zanlıların hedef alındığı bu operasyonda, uzun süreli hapis cezası bulunan iki kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında, hakkında toplamda 19 yıl, 4 ay ve 70 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.A. (25) adlı şahıs tutuklanarak Siverek Cezaevi'ne gönderildi. Aynı operasyonda, 32 yaşındaki E.S. isimli diğer bir şahıs da yakalanarak Viranşehir Cezaevi'ne teslim edildi.

Yetkililer, bu tür operasyonların bölgedeki suç oranını azaltmak ve kamu güvenliğini sağlamak amacıyla devam edeceğini belirtti. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, halkın huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelenin aralıksız süreceği belirtildi.

ŞANLIURFA’DA RADARLA HIZ DENETİMİ DEVAM EDİYOR ŞANLIURFA’DA RADARLA HIZ DENETİMİ DEVAM EDİYOR

Vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla düzenlenen bu operasyonlar, halk tarafından da takdirle karşılandı. Viranşehir'de suç oranının düşürülmesi ve suçluların adalete teslim edilmesi için emniyet güçlerinin çalışmalarına devam edeceği bildirildi.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi