ŞANLIURFA- Urfa Çalışma Grubu, daha önce de gündeme getirdikleri ve gerçekleşmeyen önerilerini yeni Büyükşehir Belediye Başkanına sunmaya başladı.

 Grup, geçmişte değiştirilen Topçu Meydanı adının yeniden iade edilmesi ve Rabia adının da başka bir meydana verilmesi için Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk oturumunda gündeme alınmasını bekliyor.

Grup adına yapılan açıklamada, " BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ŞANLIURFA Sayı: 2018-2 Konu: Topçu Meydanı Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.05.2014 Tarih ve 33 no'lu kararı ileismi değiştirilen Topçu Meydanı, Urfa'nın kurtuluş mücadelesini çağrıştıran, kent hafızasının ve kültürümüzün çok önemli bir parçası olduğu İlimizde yaşayan tüm insanlarımızın kabul ettiği bir gerçektir. "Rabia adına ve temsil ettiği değerlere karşı olmamakla beraber", Rabia adının yeni yapılacak ve isim karışıklığına neden olmayacak başka bir meydana/alana verilmesini daha doğru bulmaktayız. Talebimizin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk oturumunda gündeme alınmasını arz ediyoruz. Gereğini bilgilerinize sunarız... Saygılarımızla." denildi.

Açıklamada ayrıca, Rabia adının da başka bir meydana ya da alana verilmesinin uygun olacağı belirtildi.

Şanlıurfa Merkez ve İlçerindeki Uzun Süren Elektrik Kesintileri Vatandaşları Çileden Çıkardı Şanlıurfa Merkez ve İlçerindeki Uzun Süren Elektrik Kesintileri Vatandaşları Çileden Çıkardı

Urfa Çalışma Grubu'nun bu talebinin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nasıl karşılanacağı ise merak konusu.

Editör: Haber Merkezi