DİĞER (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 14.03.2021 - 11:44, Güncelleme: 04.11.2021 - 22:56

Tüysüz, 14 Mart Tıp Bayramı'nda dert yandı!

 

Tüysüz, 14 Mart Tıp Bayramı'nda dert yandı!

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tıp camiasının bayramını kutladı ve sağlık camiasının yaşadığı sıkıntıları açıkladı. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Sağlık çalışanlarımızın bayramını kutlayalım, pek kutlanacak bir yanımız olmasa da” diyerek şu ifadelere yer verdi: “Şanlıurfa maalesef ki birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da hep gerilerde tutulmuş ve üvey evlat muamelesi görmüştür. Bugün tıp bayramı ancak bayramın bayram gibi yaşanması için onlara verdiğimiz değer çalışma şart ve koşullarıdır. Bayram kutlamak ile maalesef biz sağlıkçılarımızın yükünü almıyoruz. Ayrıca sağlık konusu siyasete alet edilemeyecek kadar hayati bir konudur. -Şanlıurfa’da yıllar önce kapatılan kan bankası neden hala açılmadı? Bu konuda nüfus olarak bizden düşük olan komşu şehirden hizmet almak zorunda mıyız? -Uzman hekim ve sağlık çalışanı eksikliği ne zaman giderilecek? Bu yetersizlik çalışanlar üzerinde ciddi bir efor sarf edilmesine yol açmakta, bu da şehrimize gelen uzmanların zorunlu hizmet sürelerinin bitmesi ile şehirden ayrılmak istemeleri anlamına gelmektedir. -Sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının zorluğu ve fazla hasta kabulü, verilen hizmetin kalitesini düşürmektedir. -Özel hastanelerin hala atıl ve binaların terk edilmiş durumunun devam ediyor olması hem düşündürücü, hem de üzücüdür. -Türkiye’de en çok doğum olan il Şanlıurfa olmasına rağmen kadın doğum uzmanı, çocuk hastalıkları alanındaki eksik hekim nedenlerinden ötürü anne ölüm ve çocuk ölüm oranında Türkiye ortalamasının üstünde yer alarak 1.sırada yer almaktayız. -Covid-19 aşılama takviminde neden hala çok gerilerdeyiz? Aşı sıkıntısı yaşanmamakta denilen ülkemizde neden aşıya ulaşamamaktayız? Yerli aşı üretim çalışmaları en şeffaf hali ile kamuoyu ile paylaşılmalıdır. -Covit 19 hastalığının meslek hastalığı olarak kabulünün hem sağlıkçıların hem de toplumun dileği olduğunun bilinip bununla ilgili adım atılması gerekmektedir” diyerek sıkıntıları dile getirdi. GÖNÜLLÜ: SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ DEVA Partisi Şanlıurfa Sağlık İşleri Başkanı Orhan Turgut Gönüllü ise: “Covit-19 salgınından dolayı kaybettiğimiz kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı dilerim. Bu salgın boyunca en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarımızın bu özel gününü kutlarken sözde değil, hakiki manada yanlarında olduklarımızı ve sıkıntılarından haberdar olduklarımızı bilmelerini isteriz. Temennimiz bir sonraki 14 Mart Tıp Bayramının sağlıkçılarımızın hak ettiği daha sağlıklı çalışma koşulları altında kutlanmasıdır. Bu vesile ile bir kez daha şehrimiz de bulunan tüm çalışanların 14 Mart Tıp Bayramını kutlarız” dedi.

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tıp camiasının bayramını kutladı ve sağlık camiasının yaşadığı sıkıntıları açıkladı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Sağlık çalışanlarımızın bayramını kutlayalım, pek kutlanacak bir yanımız olmasa da” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa maalesef ki birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da hep gerilerde tutulmuş ve üvey evlat muamelesi görmüştür. Bugün tıp bayramı ancak bayramın bayram gibi yaşanması için onlara verdiğimiz değer çalışma şart ve koşullarıdır. Bayram kutlamak ile maalesef biz sağlıkçılarımızın yükünü almıyoruz. Ayrıca sağlık konusu siyasete alet edilemeyecek kadar hayati bir konudur.

-Şanlıurfa’da yıllar önce kapatılan kan bankası neden hala açılmadı? Bu konuda nüfus olarak bizden düşük olan komşu şehirden hizmet almak zorunda mıyız?

-Uzman hekim ve sağlık çalışanı eksikliği ne zaman giderilecek? Bu yetersizlik çalışanlar üzerinde ciddi bir efor sarf edilmesine yol açmakta, bu da şehrimize gelen uzmanların zorunlu hizmet sürelerinin bitmesi ile şehirden ayrılmak istemeleri anlamına gelmektedir.

-Sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının zorluğu ve fazla hasta kabulü, verilen hizmetin kalitesini düşürmektedir.

-Özel hastanelerin hala atıl ve binaların terk edilmiş durumunun devam ediyor olması hem düşündürücü, hem de üzücüdür.

-Türkiye’de en çok doğum olan il Şanlıurfa olmasına rağmen kadın doğum uzmanı, çocuk hastalıkları alanındaki eksik hekim nedenlerinden ötürü anne ölüm ve çocuk ölüm oranında Türkiye ortalamasının üstünde yer alarak 1.sırada yer almaktayız.

-Covid-19 aşılama takviminde neden hala çok gerilerdeyiz? Aşı sıkıntısı yaşanmamakta denilen ülkemizde neden aşıya ulaşamamaktayız? Yerli aşı üretim çalışmaları en şeffaf hali ile kamuoyu ile paylaşılmalıdır.

-Covit 19 hastalığının meslek hastalığı olarak kabulünün hem sağlıkçıların hem de toplumun dileği olduğunun bilinip bununla ilgili adım atılması gerekmektedir” diyerek sıkıntıları dile getirdi.

GÖNÜLLÜ: SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ

DEVA Partisi Şanlıurfa Sağlık İşleri Başkanı Orhan Turgut Gönüllü ise: “Covit-19 salgınından dolayı kaybettiğimiz kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı dilerim. Bu salgın boyunca en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarımızın bu özel gününü kutlarken sözde değil, hakiki manada yanlarında olduklarımızı ve sıkıntılarından haberdar olduklarımızı bilmelerini isteriz. Temennimiz bir sonraki 14 Mart Tıp Bayramının sağlıkçılarımızın hak ettiği daha sağlıklı çalışma koşulları altında kutlanmasıdır. Bu vesile ile bir kez daha şehrimiz de bulunan tüm çalışanların 14 Mart Tıp Bayramını kutlarız” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve urfahabermerkezi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.