Şanlıurfa Geylani Eğitim ve Hizmet Vakfı Onursal Başkanı Şeyh Ahmet El Kadiri, “İslam’da kadınlar çalışabilir mi?” sorusuna vakfın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Şeyh Ahmet El Kadiri, kadınların çalışmasının ancak ihtiyaç halinde caiz olduğunu söyledi.

Marketlerde yeni dönem! ‘Ürünlere ayar geliyor: Etiketlerde artık o ifadeleri görmeyeceğiz Marketlerde yeni dönem! ‘Ürünlere ayar geliyor: Etiketlerde artık o ifadeleri görmeyeceğiz

Şeyh Ahmet El Kadiri, yaptığı açıklamada, "Bir kadın eğer ihtiyacı yok ise çalışması caiz değildir. Onun ihtiyacı kocasının üzerinedir, babasının üzerinedir, abisinin ve akrabalarının üzerinedir. O yüzden bir kadının ihtiyacı varsa çalışmaya sadece kadınların olduğu, hiçbir erkeğin olmadığı bir mekanda çalışabilir. Ama lokanta gibi, kadın erkek karışık konfeksiyon yerleri gibi ve başka yerlerde çalışması caiz değildir." dedi.

Kadınların dışarı çıktıklarında da dikkatli olmaları gerektiğini belirten Şeyh Ahmet El Kadiri, "Bir kadın ev eşyası ihtiyacları için dahil dışarı çıktığında efendim ben söyleyeyim yumuşak kelime konuşmayacak. Yumuşakça kıvırtarak konuşmayacak.." ifadelerini kullandı.