URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye sınırında ve Irak'ın kuzeyinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlarla ilgili önemli bir açıklama yaptı. MSB'nin verdiği bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeyinde bulunan Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde düzenlediği operasyonlarda 3 PKK/YPG mensubu teröristi etkisiz hale getirdi. Aynı zamanda, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyonunda da 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

VİRANŞEHİR'DE 10 YILLIK FİRARİ YAKALANDI VİRANŞEHİR'DE 10 YILLIK FİRARİ YAKALANDI

MSB tarafından yapılan açıklamada, "Mehmetçik, kahramanca ve fedakârca mücadeleye devam ediyor. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit ettiği 3 PKK/YPG'li terörist ile Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde belirlediği 4 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi," ifadelerine yer verildi.

Bakanlık, operasyonların, terör örgütlerinin Türkiye'ye yönelik tehditlerini bertaraf etmek amacıyla titizlikle yürütüldüğünü belirtti. Ayrıca, bu operasyonların bölgede istikrarı sağlamaya yönelik çabaların bir parçası olduğu belirtildi. MSB yetkilileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede kararlılıkla devam edeceğini ve sınır güvenliğini sağlamak adına her türlü tedbiri alacağını ifade etti.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde ve Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonlarla, PKK ve YPG gibi terör örgütlerine karşı mücadele ediyor. Bu operasyonlar, Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, terör tehdidini bertaraf etmek ve bölgede barış ve istikrarı tesis etmek amacıyla yürütülüyor.

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklama, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgedeki terör tehdidine karşı ne denli kararlı bir şekilde mücadele ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bakanlık, operasyonların kararlılıkla devam edeceğini ve terör örgütlerine asla fırsat verilmeyeceğini belirtti.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi