ŞANLIURFA -;Şanlıurfa’da, bu hafta sonu ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle, sınav merkezi olan il ve ilçelerde nüfus müdürlükleri adayların işlemlerini kolaylaştırmak için özel çalışma saatleri ile hizmet verecek. Nüfus cüzdanları ile ilgili işlemler randevusuz olarak gerçekleştirilecek.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici'den Kurban Bayramı Mesajı Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici'den Kurban Bayramı Mesajı

Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık Olacak

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, YKS’ye katılacak adayların herhangi bir aksaklık yaşamamaları adına nüfus müdürlükleri, 8 Haziran Cumartesi günü saat 07.00-17.00 ve 9 Haziran Pazar günü 07.00-15.30 saatleri arasında açık olacak. 

Öğrencilerin vakit kaybetmemeleri adına sınava giriş belgeleriyle birlikte nüfus müdürlüklerine müracaat etmeleri gerektiği belirtildi. Bu şekilde işlemler hızlıca tamamlanabilecek. Valilik açıklamasında, "İşlemler randevusuz olarak gerçekleştirilecektir. Sınava girecek adaylara başarılar dileriz" ifadesi kullanıldı.

Adaylara Özel Hizmet

Nüfus müdürlüklerinin YKS için özel çalışma saatleri belirlemesi, sınav günü herhangi bir kimlik sorunuyla karşılaşabilecek adaylara büyük bir kolaylık sağlayacak. Öğrencilerin bu hizmetten yararlanarak sınava sorunsuz bir şekilde girmeleri hedefleniyor.

Not: Şanlıurfa’da sınava girecek tüm adayların, başvuru sürecinde sınava giriş belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu belgeyle birlikte nüfus müdürlüklerine giderek gerekli kimlik işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Sınav günü herhangi bir aksilik yaşamamak adına bu imkanın değerlendirilmesi önemlidir.

Şanlıurfa’da YKS’ye girecek adaylar için nüfus müdürlüklerinin hafta sonu açık olması büyük bir avantaj sağlayacak. Nüfus müdürlükleri, sınav öncesi ve sırasında adayların kimlik işlemlerini hızlıca halletmeleri için hazır olacak. ( Haber : Abdullah Toprak / Urfa Haber Merkezi 

Kaynak: Urfa Haber Merkezi