URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında, yangına müdahale etmek üzere yola çıkan itfaiye aracı bir ticari araca çarparak kaza yaptı. Şanlıurfa - Mardin karayolu üzerindeki Çamlıdere kavşağında gerçekleşen kazada iki kişi yaralandı.

Olay, bir tarlada çıkan anız yangını ihbarı ile başladı. İhbarı alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek üzere harekete geçti. Murat Altun yönetimindeki 63 AHC 846 plakalı itfaiye aracı hızla olay yerine doğru ilerlerken, Çamlıdere kavşağına geldiği sırada Mehmet Beycür'ün kullandığı 35 ADU 535 plakalı hafif ticari araca çarptı.

"NARKOÇELİK-28" OPERASYONLARINDA 59 ŞÜPHELİ YAKALANDI "NARKOÇELİK-28" OPERASYONLARINDA 59 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Çarpışmanın etkisiyle direksiyon hakimiyetini kaybeden itfaiye aracı bariyerlere çarparak durabildi. Kazada hafif ticari araçta bulunan Mehmet Beycür ve Yakup Mede yaralandı. Olay yerine hızla intikal eden 112 sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, yaralıları Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kaza sonrası olay yerine gelen jandarma ekipleri, kazanın nedenini belirlemek için soruşturma başlattı. İlk bulgulara göre, itfaiye aracının hızla seyir halinde olduğu ve kavşağa girerken ticari araca çarptığı tespit edildi.

Bu tür kazaların önüne geçebilmek için hem sürücülerin daha dikkatli olması hem de itfaiye araçlarının siren seslerine karşı diğer araç sürücülerinin daha duyarlı olması gerektiği vurgulanıyor. Olayın detayları, jandarma ekiplerinin yapacağı kapsamlı inceleme sonrası netlik kazanacak.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi