Şanlıurfa'da oto yıkamaya gitmek artık lüks haline geldi. Son bir yılda gelen zamlarla beraber oto yıkama ücretleri geçen yıla oranla neredeyse 3 kat arttı. Kentte, oto yıkamanın yanı sıra oto iç-dış ve detaylı temizlik fiyatları arttığından dolayı son zamanlarda vatandaşların çoğu kendi imkanlarıyla araçlarını yıkamaya yöneldi.

FİYATLAR SEMTLERE VE ARAÇLARA GÖRE DEĞİŞİYOR

Oto yıkama fiyatları semtlere, aracın temizlik durumuna ve aracın büyüklüğüne göre değişiyor. Ortalama fiyatlar 200 TL ile 500 TL arasında değişirken, bazı işletmelerde fiyatlar 500 lirayı bile aşabiliyor.

Tarih vererek’ açıkladı! Piyasalarda kıyamet kopacak Tarih vererek’ açıkladı! Piyasalarda kıyamet kopacak

DEMİR: MALİYETLER ARTIYOR, İŞLER DÜŞÜYOR

Oto yıkamacılar da işlerin durgunluğundan şikayetçi. Maliyetlerin %150 civarında arttığını belirten Mehmet Demir, şunları söylüyor: "Geçen sene araç iç-dış temizlik ücreti 60-70 TL arasında iken, bu sene 200 TL'ye yükselmiş durumda. Büyük araçlarda ise 500 liradan yakınıyor. Ayrıca oto kuaför, motor, tavan, bagaj gibi, aracın her tarafında yaptığımız detaylı temizlik hizmetinin fiyatı ise geçen sene 700 TL iken, bu sene 2000 TL oldu. Ama işler geçen yıllara göre çok düştü. Fiyatların yükselmesi ile birlikte bir çok vatandaş kendi aracın kendisi yıkıyor."

Editör: Abdullah Toprak