URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen kapsamlı bir narkotik operasyonu sonucu, uyuşturucu madde ticaretine büyük bir darbe vuruldu. Uzun süredir devam eden istihbarat çalışmaları ve takibin ardından gerçekleştirilen operasyonla, toplam 126 gram esrar ele geçirildi. 

Türkiye Genelinde Büyük Silah Operasyonu: 1819 Şüpheli Yakalandı Türkiye Genelinde Büyük Silah Operasyonu: 1819 Şüpheli Yakalandı

Operasyon kapsamında üç şüpheli şahıs tespit edilerek yakalandı. Şahıslar, uyuşturucu ticareti yapmak ve bulundurmak suçlarından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılığa çıkarılan şüpheliler, haklarındaki delillerin yeterli bulunması üzerine mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ve bu tür operasyonların devam edeceğini belirtti.

Ceylanpınar halkı ise emniyet güçlerinin bu başarılı operasyonu için minnettar olduklarını dile getirdi. İlçede huzur ve güvenliğin sağlanması adına yürütülen bu tür çalışmalara vatandaşların da destek vermesi gerektiği vurgulandı.

Yetkililer, uyuşturucu ile mücadelede toplumun tüm kesimlerinin bilinçli olması ve gençlerin bu tür zararlı maddelerden korunması için ailelere de büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi