Şanlıurfa'da kahvaltıların vazgeçilmezi olan doğal yoğurt fiyatları da zam furyasından nasibini aldı. Marketlerde 5 kilogram köy yoğurdu 135 TL'ye satılırken, kırsal kesimlerde fiyatlar 110 TL ile 130 TL arasında değişiyor. Bu durum vatandaşları zor durumda bırakırken, yoğurt alma sıklıkları da azaldı.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ: "YOĞURT ALAMAZ HALE GELDİK!"

Şanlıurfa’da vatandaşları sömüren yeni trend! Göbeklitepe’de 69 Bin TL'lik "Sirius yıldızı" Seansı Şanlıurfa’da vatandaşları sömüren yeni trend! Göbeklitepe’de 69 Bin TL'lik "Sirius yıldızı" Seansı

Zamlar nedeniyle yoğurt alamaz hale gelen vatandaşlar tepkilerini dile getiriyor. Bir vatandaş, "Haftada 3 kova yoğurt alırdık. Artık 2 ayda bir ancak bir kova alabiliyoruz. Yoğurt bizim için kahvaltıda ve ayran yapmak için vazgeçilmezdi. Bu fiyatlarla onu da alamaz olduk" diye dert yandı.

FARKLI FİYAT UYGULAMALARI TEPKİLERE YOL AÇIYOR

Marketlerde ve köylerde satılan yoğurtlarda farklı fiyat uygulamaları da tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, aynı ürünün farklı fiyatlara satılmasını haksız bularak yetkililerden denetim yapmasını istiyor.

YOĞURT FİYATLARININ DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Uzmanlar, yoğurt fiyatlarının önümüzdeki günlerde biraz daha düşmesini bekliyor. Ancak düşüşün ne kadar olacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

Editör: Haber Merkezi