Şanlıurfa'da Büyük Narkotik Operasyonu: 550 Gram Kokain Ele Geçirildi Şanlıurfa'da Büyük Narkotik Operasyonu: 550 Gram Kokain Ele Geçirildi

Şanlıurfa'nın Suriye sınırında, makam aracıyla insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen Tuğgeneral B.Ç., gözaltına alındı.

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'nun 20 Mayıs'ta gündeme getirdiği operasyonda, Tuğgeneral B.Ç.'nin sınırdan insan geçirdiği ve her turda binlerce dolar kazandığı ortaya çıktı. Terkoğlu, genel olarak sınır geçişlerinde makam aracının kontrol edilmediğini, bu durumun da kaçakçılık için kullanıldığını belirtti. Emir astsubayı ve uzman çavuş da bu operasyon kapsamında gözaltına alındı.

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları, birlik komutanı olan Tuğgeneral B.Ç.'nin emekliliğe sevk edildiğini açıkladı. Ayrıca, sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının görev yerinin değiştirildiği bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa'da gerçekleşen insan kaçakçılığı operasyonunda, Suriye'de görev yapan bir tuğgeneralin makam aracıyla sınırdan insan geçirdiği ve bu yolla önemli miktarda para kazandığı tespit edildi. Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, emir astsubayı ve uzman çavuşun bu operasyon sırasında gözaltına alındığını, tuğgeneralin ise emekliliğe sevk edildiğini kamuoyuna duyurdu.

Kaynak: BİHA