URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa’da bu hafta sonu yaşanacak elektrik kesintileri, birçok mahalleyi karanlıkta bırakacak. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü Eyyübiye ve Siverek ilçelerinde geniş çaplı bir kesinti planladığını duyurdu. Planlı kesintiler, sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve yüzlerce haneyi etkileyecek. Bu süre zarfında yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kesinti yapılacak mahalleler ve detaylar şöyle:

Eyyübiye’de kesinti yapılacak mahalleler arasında Konuklu, Uğraklı, Dibek, Yukarıçinpolat, Mermer, Taşkınlar, Baykuş, Karatepe, Eke, Geçittepe, Akkeçi, Duruca, Yusuf, Hacılar, Yamaçaltı, Keçikıran, Karaman, Mutlukaya, Yediyol, Yeşildere, Yardımcı, Ovabeyli, Uğurlu, Sultantepe, Açmalı, Gelincik, Küçükhan, Bildim, Çamurlu, Altın ve Beyazyaprak yer alıyor. Bu mahallelerde sabah 09:00’da başlayacak olan elektrik kesintisi, akşam 17:00’a kadar devam edecek.

Siverek’te ise Karakaş, Aşağıkarabahçe, Karabahçe, Gaziköy, Böğürlen, Eğriçay, Çevirme, Küptepe, Savucak, İleri, Doğukent, Eskihan, Karacadağ, Avurtepe, Kavaklıdere, Çağa, Kulaksız, Söylemez, Gürkar, Kamışlı, Güzelpınar, Aşlıca, Güllice, Gedik, Bardakçı, Taşhan, Keçikıran, Sumaklı, Örgüllü, Fırın ve Gerçek mahalleleri bu kesintiden etkilenecek. Aynı şekilde, burada da kesinti saat 09:00’da başlayıp 17:00’a kadar sürecek.

DEDAŞ yetkilileri, kesintinin bakım ve onarım çalışmaları için gerekli olduğunu belirterek, vatandaşların mağdur olmaması için gerekli tedbirleri almalarını önerdi. Kesintilerle ilgili daha fazla bilgiye DEDAŞ’ın resmi internet sitesinden veya müşteri hizmetlerinden ulaşılabileceği belirtildi.

Deneyinde Görelim! Sokak İtlerden Temizlenirse İkinci Geziyi Başlatırız Deneyinde Görelim! Sokak İtlerden Temizlenirse İkinci Geziyi Başlatırız

Bu geniş çaplı kesintiler, özellikle yaz aylarında artan elektrik tüketimi ve bakım ihtiyaçları göz önüne alındığında önemli bir önlem olarak görülüyor. Elektrik kesintisi yaşanacak bölgelerde yaşayan vatandaşların planlarını bu doğrultuda yapmaları önem arz ediyor.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi