URFAHABERMERKEZİ / Abdullah TOPRAK - Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, şehir genelinde huzur ve güven ortamının devamlılığını sağlamak amacıyla geniş kapsamlı bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdi. Asayiş olaylarının önlenmesi, suç ve suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan uygulamalar neticesinde 15.388 şahıs, 2.300 araç ve 202 motosiklet kontrol edildi.

Operasyon sırasında 12 aranan şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Denetimlerde 5,38 gram esrar, 1,46 gram metamfetamin ve 0,38 gram kannabinoid gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Ayrıca, 3 ruhsatsız tüfek, 2 kurusıkı tabanca, 1 pompalı tüfek ve 1 ruhsatsız tabanca da güvenlik güçlerinin eline geçti.

Denetimler sonucunda toplamda 16 araç ve sürücüsüne çeşitli cezai işlemler uygulandı ve 5 araç trafikten men edildi.

Özellikle Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesindeki Topdağı ve Dedeosman mahallelerinde, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik birimlerinin narkotik alan denetimleri aralıksız devam ediyor. Şanlıurfa Emniyeti, uyuşturucu ile mücadelede sonuna kadar kararlılığını sürdüreceğini belirtti.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Uyardı! Tehlikeli Sulara Atlamayın: Hayatınızı Riske Atmayın! Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Uyardı! Tehlikeli Sulara Atlamayın: Hayatınızı Riske Atmayın!

Bu operasyonlar, Şanlıurfa'da asayişi sağlama ve suçla mücadele konusundaki kararlılığı bir kez daha gözler önüne serdi. İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güvenliği için çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini belirtti.

Kaynak: Urfa Haber Merkezi