Karaköprü’de kırsal mahallede başıboş köpekler 12 yaşındaki kız çocuğuna saldırdı. Kolundan ve bacağından feci şekilde yaralanan kız hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralı haldeki kız için doktorların 10 gün sonrasına ameliyat için randevu verdiği ileri sürülürken, acılı aile çareyi kızlarını Gaziantep’e götürmekte buldu.

Başıboş köpekler son yıllarda popülasyonun kontrol edilememesi nedeniyle ülke genelinde giderek büyüyen bir sorun haline geldi.

Güvenli Sokaklar Derneği'nin hazırladığı 16 yıllık haritaya göre, Türkiye'de başıboş köpek kaynaklı 66 insan ölümü yaşandı. Bu ölümlerin 10'u Şanlıurfa'da gerçekleşti. Şanlıurfa'da yaşanan ölümlerde, başıboş köpeklerin ısırması veya kovalaması sonucu 4 çocuk, 6 yetişkin hayatını kaybetti.

BU KEZ 12 YAŞINDAKİ KIZA SALDIRDILAR

Maalesef Şanlıurfa’da başıboş sokak köpeği dehşetinin sonu gelmiyor. 

Şanlıurfa’da son vaka Karaköprü ilçesine bağlı kırsal Çiftekemer Mahallesinde yaşandı.

Köydeki başıboş köpekler, ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki Fidan Damla Koçyiğit’e saldırdı.

Saldırı sonrası küçük kızın kollarında ve bacaklarında derin yaralar oluştu. 

Küçük kız ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 

Basiboskopek2 170532273810 GÜN SONRASINA AMELİYAT TARİHİ VERİLDİ İDDİASI

BAŞKAN MEHMET KUŞ’UN BERAT KANDİLİ MESAJI BAŞKAN MEHMET KUŞ’UN BERAT KANDİLİ MESAJI

Şanlıurfa merkezde hastaneye götürülen kız için doktorların 10 gün sonrasına ameliyat randevusu verdiği ileri sürüldü. Acılı ailede baba Mehmet Koçyiğit çareyi kızını Gaziantep’e götürmekte buldu. 

Köyde daha önce de başıboş köpek saldırısı yaşandığını belirten vatandaşlar, şikayetlerine rağmen bir türlü adım atılmamasından dert yandı. 

Köydeki öğrencilerin köpek korkusu nedeniyle okula gidemediği ileri sürüldü. 

ŞANLIURFA’DA ÖNCEKİ YILLARDAKİ VAKALARIN BAZILARI

Hilvan’da 25 Ekim 2007’de 4 yaşındaki Bayram G. başıboş köpeklerin ısırmasının ardından kuduz nedeniyle hayatını kaybetti. 

Suruç’ta 2 Mayıs 2009’da 29 yaşındaki Mehmet Nakşi Bağış, başıboş köpeklerin ısırması sonrası kuduz nedeniyle yaşamını yitirdi. 

Şanlıurfa merkeze bağlı Kolluca Köyü’nde 21 Ocak 2010’da 8 yaşındaki Hüseyin Erçal, başıboş köpek tarafından ısırıldıktan sonra kuduz nedeniyle hastanede yaşama veda etti.

Siverek’te 25 Temmuz 20023’te 28 yaşındaki mimar Lütfü Seray, evinde beslediği Sibirya kurdunun, başıboş köpekler tarafından ısırıldıktan sonra kendisi ısırmasıyla kuduz nedeniyle yaşamını yitirdi.