Ancak yaz ayının gelmesi ve artan talep ikinci el otomobil fiyatlarını bir miktar da olsa yükseltti, son iki ayda ortalama yüzde 5-8 arasında zam geldi.

Açık Su Yüzme Şampiyonası'nın akşam yarışı Fiberli ile aydınlandı Açık Su Yüzme Şampiyonası'nın akşam yarışı Fiberli ile aydınlandı

Sektör oyuncuları da satışların artması ile doğru orantılı olarak fiyatların yıl sonuna kadar düzenli şekilde artacağını ifade ediyor.

Türkiye Gazetesi’nden Kaan Zenginli’nin haberine göre, Sektör oyuncuları sıfırı pahalı bulan vatandaşların ikinci el otomobil alımına yöneldiğini belirterek “Normal şartlarda 8-10 yaşındaki araçlar en hızlı satılan modeller olurdu. Ancak bugünlerde 1-3 yaş arasındaki genç otomobillere ilgi var. Tüketici sıfırı almak istemeyince az kilometrede ve sıfıra yakın araçlara yöneldi. Bugün 1,2 milyon TL olan bir sıfır otomobilin, 2 yaşında 30 bin kilometredeki ikinci el fiyatı 800 bin lira civarında. Arada ciddi bir fark var. Bu sebeple genç araçlara talep fazla” diyor. Özellikle dizel sedan otomobil araçların hızlı gittiğini söyleyen sektör oyuncuları “Satışta Alman markalar en ön sırada. Aile otomobilleri hızlı gidiyor” diye uyarıyor.