Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kararını sosyal medya hesabından duyuran Özhaseki, gerekçe olarak ise sağlık sorunlarını gösterdi.

Özhaseki, “kendi dileğiyle” aldığını vurguladığı istifa kararını Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sunduğunu belirtti.

Şanlıurfa Milletvekili Bozdağ, Sert İddialara Yanıt Verdi: "İftira ve Asılsız Suçlamalarla Mücadele Ediyorum" Şanlıurfa Milletvekili Bozdağ, Sert İddialara Yanıt Verdi: "İftira ve Asılsız Suçlamalarla Mücadele Ediyorum"

MURAT KURUM KOLTUĞUNA DÖNDÜ

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Özhaseki'nin yerine getirilen isim de belli oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koltuğuna yeniden Murat Kurum getirildi.

Daha önce 2018 ile 2023 yılları arasında da bu görevi yürüten Kurum, 14 Mayıs genel seçimleri sonrasında ise milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girmişti.

Kurum, 31 Mart yerel seçimlerinde de Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı olmuştu.

MURAT KURUM KİMDİR?

1976 yılında Ankara'da dünyaya gelen Murat Kurum, 1999’da Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi.

2005’e dek çeşitli kurumlarda görev yapan Kurum, 2005 ile 2006 arasında Ankara TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman statüsünde bulundu.

2009’da değin TOKİ’de İstanbul-Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü koltuğuna oturan Murat Kurum, 2009 ile 2012 arasında da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda uzman olarak yer aldı.

Kurum, 2009 ila 2018 yılları arasında da TOKİ’nin iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Editör: Haber Merkezi