İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Wizz Air'in Bükreş'ten gerçekleştirdiği ilk uçuşu karşıladı.

TAV Havalimanlarından yapılan açıklamaya göre, Airbus A321 tip uçakla gerçekleştirilen W4 3125 sefer sayılı uçuşla 200 yolcu İzmir'e geldi. Yolcular terminalde çiçeklerle karşılandı. Wizz Air, 20 Ekim 2024'e kadar pazartesi, cuma ve pazar olmak üzere haftada üç gün İzmir-Bükreş arası direkt uçuş gerçekleştirecek.

Toplam 42 hava yolu ile 38 ülke 73 farklı destinasyona karşılıklı uçuş düzenlenen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 2024 yılının ilk beş ayında geçen yılın aynı dönemine göre dış hatlarda yüzde 31 artışla 1,3 milyon yolcuya hizmet verdi. Toplam yolcu sayısı ise yine geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15'lik bir artışla 4,1 milyon oldu.

Şanlıurfa'da bu sezon 2 milyon 200 bin ton buğday yetiştirildi Şanlıurfa'da bu sezon 2 milyon 200 bin ton buğday yetiştirildi

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı, beş yıl aradan sonra İzmir-Bükreş arası direkt uçuşların yeniden başlamasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, "İzmir'i direkt uçuşlarla tüm dünyaya bağlamak için paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Dünyanın her yerinden gelen yolcularımızı karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa